Anasayfa / Hastalıklar, Korunma ve Tedavi / İç Hastalıkları / Zımba Tedavisi İle Reflüden Kurtulun
Zımba Tedavisi İle Reflüden Kurtulun

Zımba Tedavisi İle Reflüden Kurtulun

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Zımba Tedavisi Nedir? Zımba Tedavisi İle Reflüden Kurtulma hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Zımba Tedavisi İle Reflüden Kurtulun ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Reflü hastalığı ile mide rahatsızlığınız oldukça atmakta ve sıkıntılı bir beslenme zamanına geçiş yapılır. Reflüyü gidermek için zımba tedavisi ile yemek borusu ve mide arasındaki gevşeme ve kasılma olan bölgelerde zımbalama işlemi yapılarak daralma işlemi gerçekleşmektedir.

Genel anestezi altında, hastanın önce yemek borusunun içinden mideye kadar uzanan silikon bir tüp (overtüp) yerleştiriliyor. Tüpün içinden mideye, tedavide kullanılacak endoskopik stapler-ultrason cihazı, optik sistem, vida ve zımbalardan oluşan özel bir endoskop sokuluyor ve mideye ulaşılıyor. Tıbbi adı “endoskopik fundoplikasyon” olan yöntemde doku kalınlıkları ultrasonografiyle sürekli ölçülerek önce vidalama, ardından da 3 ayrı yerden zımbalama işlemi yapılarak sorunlu alan daraltılıyor. Bölge daralınca mide içeriğinin, yemek borusuna kaçışı engellenmiş oluyor.

Hasta hiç bir sıkıntı yaşamadığı sürece 24 saat denetimin sonucunda taburcu ediliyor. Hasta yemek ve yutkunma konusunda hiç bir olumsuzlukla karşılaşmamaktadır.

İşlem ortalama olarak 45 dakika sürüyor. Yaş sınırı 18 ile 60 yaş arasında olmalıdır.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Hipertansiyon Nedir?

Hipertansiyon Nedir? Hipertansiyon hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Hipertansiyon Nedir ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden...

Kapat