ZELTIQ Soğuk Lipoliz Tedavisi

ZELTIQ Soğuk Lipoliz Tedavisi

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
ZELTIQ Soğuk Lipoliz Tedavisi Nasıl Yapılır? ZELTIQ Soğuk Lipoliz Tedavisi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. ZELTIQ Soğuk Lipoliz Tedavisi​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Soğuk lipoliz yöntemi ile yağ tabakasında önemli bir miktarda incelme meydana gelmektedir.

İstenmeyen bölgesel yağlar; bay-bayan, günümüz insanının en büyük sorunlarından biri haline gelmiştir. Ne yazık ki, eskiye oranla oturarak, masa başında yapılan işler arttıkça, bu sorunun çözümüne yönelik pek çok teknoloji de sunulmaya başlanmıştır. Harvard Medikal School dermatologları tarafından geliştirilen bir yöntemle artık vücut biçimlendirmede kısa sürede etkili sonuçlar alınabilmektedir. Küresel çapta ağ kurmuş olan ve teknolojik çalışmalara önem veren medikal firmalarından ‘Zeltiq’ tarafından uygulanan “soğuk lipoliz” tedavisi, bölgesel incelmede son derece etkili bir yöntemdir. Bu yöntem, bugüne kadarki yöntemlerden daha gelişmiş ve farklıdır.

Soğuk lipoliz yöntemi nedir?
Soğuk lipoliz tedavisinde deri altındaki yağ tabakası deriye zarar vermeden oldukça kontrollü bir şekilde soğutuluyor. Önceden belirlenmiş bir zaman dilimi çerçevesinde uygulanan soğutma ile uygulama yapılan bölgedeki tüm yağ hücreleri apoptozise uğrayacağı için vücut siluetinde düzenli ve orantılı bir incelme görülür. Bu sayede vücudun belli bölgelerinde çökmeler olmaz. Apoptozis; yağ hücre fonksiyonlarının küçülmesi, geri dönüşümsüz kaybı anlamına gelmektedir. Ölü yağ hücreleri vücudun doğal enflamatuvar sistemi ile vücuttan atılarak, zaman içersinde yağ tabakasında önemli bir miktarda incelme meydana gelmektedir.

Bu yöntem, yoğun ve kalıcı lokal yağ depolanmalarını azaltarak vücudu şekillendiren liposuction gibi çok agresif geleneksel tedavi yöntemlerinden çekinen kişiler için iyi bir alternatiftir. Ayrıca Liposuction sonrası nekahet döneminde görülen ağrılar, spazmlar, hematomlar, iş kayıpları ve hayat kalitesindeki düşüşler bu yöntemde görülmemektedir.

 ​1

Soğuk lipoliz kimlere ve hangi bölgelere uygulanabilmektedir?
Soğuk lipoliz yöntemi, genel olarak kilosu olmayıp belirli bölgelerindeki (sırt, karın , basen, yan simitler, kollar, bacak içleri, sırtta sutyen altları, göğüs altındaki kıvrımlar gibi) rejim ve sporla giderilemeyen inatçı yağlanmaları olan, her yaştan erkek ve kadın için son derece uygun bir tedavidir. Hamilelerde ve soğuğa karşı alerjisi olanlarda uygulanamamaktadır.


Soğuk lipoliz yöntemi nasıl incelme sağlıyor?
Cihaz vakum masajı kullanılarak ve aynı anda kontrollü soğutma sağlayarak yağ hücrelerinin özel bir el aparatı ile emilmesini sağlamaktadır. Bu durumda tedavi edilecek tek bir bölge için yaklaşık bir saat beklenirken, yağ depolarının apoptozis (programlanmış hücre ölümü) sürecine girmelerine sebep olmakta ve yağ hücre fonksiyonlarının küçülüp geri dönüşümsüz kaybına yol açmaktadır.

Bu ikili etki, yerleşmiş yağ dokularına selektif bir şekilde nüfuz edilmesine izin vermektedir ve bir ya da iki seans içerisinde yerleşmiş yağ dokusunda kalıcı bir azalma sağlamaktadır. Tüm bu işlemler, rahat ve güvenli bir ortamda gerçekleşmekte, bir kaç hafta içerisinde, olağanüstü sonuçlar elde edilmekte, 2 ay sonra ise mümkün olan en üst seviyeye çıkmaktadır. Tedavi, dokuların el aparatıyla emilebileceği tüm vücut bölgelerine uygulanabilmektedir.

lipoliz-1

lipoliz-2-son

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Burun Estetiği Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları

Burun Estetiği Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları Nelerdir? Burun Estetiği Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Burun...

Kapat