Anasayfa / Diyet / Diyet Nasıl Yapılır? / Diyet Psikolojisi / Zayıflamak İçin Motivasyon Kazanmanın Yolları​ Nelerdir?
Zayıflamak İçin Motivasyon Kazanmanın Yolları​ Nelerdir?

Zayıflamak İçin Motivasyon Kazanmanın Yolları​ Nelerdir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Zayıflamak İçin Motivasyon Kazanmanın Yolları​ Nelerdir? Zayıflamak İçin Motivasyon Kazanmanın Yolları​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Zayıflamak İçin Motivasyon Kazanmanın Yolları​ yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Zayıflamak İçin Motivasyon Kazanmanın Yolları

Bir diyete başlamadan önce, bu diyetin gerçekten etkili olması için önce inanmak ve gerekli motivasyonları kazanmak gerekir. Böylece çok daha sağlıklı ve kalıcı kilo vermeniz mümkün olacaktır.

A’dan Z’ye motive olun!

Motivasyonun gerçekten ne anlama geldiğini hiç düşündünüz mü? Gizli güç. Hedefinize ulaşmanızda size en çok lazım olacak kuvvet. Aşağıda motivasyonunuzun her an zirvede olması için size yardımcı olacak maddeleri bulabilirsiniz.

Ayak uydurabileceğiniz bir diyet seçin!
Size en uygun olabileceğini düşündüğünüz bir zayıflama programı seçin. Bu konuda MFB Yemek’ten destek alabilirsiniz. Beslenme alışkanlıklarınıza ve günlük hayatınıza uyan bir diyet programı seçtiğiniz için, diyetinize sadık kalmanız daha kolay olacaktır.

Belirleyin!
Kaybetmek istediğiniz kiloyu en baştan belirleyin, böylelikle hedefinize ulaşmak daha kolay olacaktır.

Canlanın!
Kilo vermeye başladığınızda, kendinizi daha aktif hissetmeye başlayacaksınız. Canlanın ve daha fazla hareket edin. Yapmaktan zevk aldığınız aktiviteleri, daha sıklıkla yapmaya özen gösterin.

Değişik bir şeyler yapın!
Her zaman yaptığınız şeyleri yapmaya devam ederseniz, hep aynı sonuçları elde edersiniz. Yaptıklarınız işe yaramıyorsa, değişiklik yapın. Daha önce hiç denemediğiniz bir beslenme programı veya spor aktivitesini deneyebilirsiniz.

Etkili stratejiler belirleyin!
Yaptığınız değişikliklerin işe yaradığını fark ettiğiniz takdirde, bunları günlük hayatınızın bir parçası haline getirin. Bir süre sonra, bu değişiklikler, alışkanlıklarınız haline geleceklerdir.

Farklı fikirler üretin!
Hedefinize ulaşmanızda size ve arkadaşlarınıza yardımcı olmak için yaratıcı olun. Örneğin, sizinle aynı durumda olan bir arkadaşınızı, Pazar sabahı birlikte yürüyüşe çıkmaya ikna edin veya annenizle birlikte bir diyet programı uygulayın.

Güveninizi kaybetmeyin!
Belirlediğiniz hedefe ulaşmanız zaman alabilir ama her zaman başaracağınıza inanın ve kendinize olan güveninizi kaybetmeyin. Unutmayın, zayıflamak konusunda sabır çok önemlidir. Hızlı verilen kilolar, hızlıca geri alınabilir.

Hayal gücünüzü kullanın!
Her sabah kalktığınızda, kendinize birkaç dakika ayırın ve hedeflediğiniz kiloya ulaştığınızda nasıl olacağınızı hayal edin. Hatta hep giymeyi hayal ettiğiniz bir elbiseyi alın ve görebileceğiniz bir yere asın ki amaçlarınızı hiç bir zaman unutmayın.

Yaşadığınız şehrin tadını çıkarın!
Hafta sonlarınızı değerlendirebileceğiniz ve zayıflamanıza yardımcı olacak aktivitelere katılın. Dans kursları, açık havada bisiklet turları, temiz havada yürüyüş vb.

Kararlı olun!
İyi günleriniz olduğu gibi, kötü günleriniz de olacaktır ama bu kötü günlerin sizi kararınızdan vazgeçirmesine izin vermeyin.

Lezzete önem verin!
Yaptığınız yemeklerin lezzetli olmasına özen gösterin. Böylelikle yediğiniz yemekler daha tatmin edici olacaklardır ve diyet yapma psikolojisinden biraz da olsa çıkmanızı sağlayacaklardır.

Masaj yaptırın!
Ara sıra kendinizi şımartın ve masaj yaptırın. Böylece hem vücudunuzu rahatlatmış hem de kan dolaşımını hızlandırmış olacaksınız.

3N!
3N’yi hep kendinize sorun. Nasıl? Neden ve ne zaman? Böylece amaçlarınız ve hedeflerinizden asla şaşmazsınız.

Oturmaktan vazgeçin!
Oturarak zaman kaybetmektense kendinizi sürekli meşgul edecek, sosyalleştirecek bir şeyler bulun. Unutmayın, siz bir şeylerle meşgulken, yemek yemek daha az aklınıza gelecektir.

Planlı olun!
Haftalık diyet programınızı önceden belirleyin, böylece bahaneniz olmaz ve diyet listenize uymanız daha kolay olur. Hatta hafta sonu planlarınız varsa, ne yiyeceğinizi önceden belirleyin ve bu listenin dışına çıkmayın.

Rejim sözcüğünü hayatınızdan çıkarın!
Rejim sözcüğünü hayatınızadan çıkarın, unutmayın ki sağlıklı beslenmek, zayıflamak ve formda kalmak sizin hayat biçiminiz olmalı ancak bu şekilde kalıcı sonuçlar alabilirsiniz.

Sağlığın önemini unutmayın!
Sağlığınızın her şeyden önemli olduğunu unutmayın. Yaptığınız diyetin daha sağlıklı bir yaşam sürmeniz için gerekli olduğunu ve bunu kendiniz için yaptığınızı hatırlayın.

Tatilleri hedefleyin!
Bir sonraki tatilinizi şimdiden planlayın ve o tatilde nasıl görüneceğinizi ve ne giyeceğinizi düşünün. Bikiniler, kısa etekler, atletler, şortları…

Ufak hedefler belirleyin!
Büyük hedefe ulaşmadan önce ufak hedefler belirleyin. Her ufak hedefe ulaştığınızda, büyük hedefe biraz daha yaklaşmış olacaksınız. Bu da motivasyonunuzu her zaman yüksek tutacaktır.

Yavaş yemek yiyin!
Hareketleriniz hızlı olsun fakat yemeğe harcayacağınız zamanı uzatın. Böylece daha çabuk doyacak ve daha az miktarda besin tüketmiş olacaksınız.

Zaman ayırın!
Zevk aldığınız şeylere daha fazla zaman ayırın. Böylelikle hayattan daha fazla zevk alacak ve pozitif olacaksınız.

Unutmayın! Roma bir günde inşa edilmedi. Kendinize güvenin ve kilo vereceğinize inanın!

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Kilo Almak İsteyenler İçin Sağlıklı ve Yüksek Kalorili Yiyecekler Nelerdir?

Kilo Almak İsteyenler İçin Sağlıklı ve Yüksek Kalorili Yiyecekler Nelerdir? Kilo Almak İsteyenler İçin Sağlıklı ve Yüksek Kalorili Yiyecekler hakkında sizin için topladığımız bilgiler...

Kapat