Anasayfa / Diyet / Diyet Nasıl Yapılır? / Diyet Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler! / Zayıflama Kararınıza Sadık Kalmanızı Sağlayacak Yöntemler Nelerdir?
Zayıflama Kararınıza Sadık Kalmanızı Sağlayacak Yöntemler Nelerdir ?

Zayıflama Kararınıza Sadık Kalmanızı Sağlayacak Yöntemler Nelerdir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Zayıflama Kararınıza Sadık Kalmanızı Sağlayacak Yöntemler Nelerdir? Zayıflama Kararınıza Sadık Kalmanızı Sağlayacak Yöntemler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Zayıflama Kararınıza Sadık Kalmanızı Sağlayacak Yöntemler yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Zayıflama Kararınıza Sadık Kalmanızı Sağlayacak Yöntemler

Baştan çıkarıcı tatlılar ve ya yoğun bir yaşam şekli rejim yapmanızı zorlaştırır. Ayrıca çikolataya kim hayır diyebilir ki? Bazıları bu konuda diğerlerinden daha iradelidir ve itiraf etmeliyiz ki onların işi daha kolay. Öncelikle, her rejimin bir hedefi olmalıdır.

Eğer siz, bu hedefinize ulaşmakta kararlıysanız işte size yardımcı olacak önerilerimiz.

Öğünlerinizi programlayın
Öğünlerinize zamanlı bir program hazırlamak, yediklerinizi daha kolay kontrol altında tutmanızı sağlar. Kendinizi bu zaman tablosuna uydurmakta zorlanmanız normal ama bunu mutlaka bir deneyin. Bu sizin aynı zamanda küçük porsiyonlarda, sağlıklı atıştırmalıklar hazırlamanıza ve bunları buzdolabınızda saklamanıza da yardımcı olacaktır ve böylelikle çok acıktığınız zamanlarda bunları gönül rahatlığıyla atıştırabilirsiniz.

Küçük adımlarla başlayın
Bazı kadınlar aniden rejime başlarlar ama rejime başlamanın en iyi yöntemi buna yavaş yavaş kendinizi alıştırmaktır. Beslenme alışkanlıklarınızda küçük değişiklikler yaparak rejime başlayın ve günlük yaşamınıza sporu ekleyerek, bu sağlıklı yaşam kararınızı destekleyin. Yaptığınız bu değişikliklere bir kaç hafta boyunca odaklandığınız zaman vücudunuzdaki değişimleri göreceksiniz.

Duygusal yiyicilikle başa çıkın
Eğer mutsuz ve sinirliyken kendini yemeğe vuranlardansanız, rejim yapmak sizin için daha da zor olacaktır. Böyle anlarda vücudunuzu dinlemeli ve kendinize neden yemek yemek istediğinizi sormalısınız. Yemek yemek istemenizin sebebi vücudunuzun ihtiyacı olması mı, yoksa ruhsal stres mi? Bu farkı anladığınız zaman kendinizi kontrol etmeniz çok daha kolay olacaktır.

Ödülleri aklınızda tutun
Ne zaman kendinizi rejimden vazgeçiyor gibi hissetseniz, kendinize ödülünüzü hatırlatın; sağlıklı bir yaşam, ince bir bel ve eski kotlarına sığabilmek. Bu zorlu sürecin ödüllerini sürekli aklınızda tutun ki zor anlarınızda devam edebilesiniz.

Sizle beraber rejim yapacak bir arkadaş bulun
Siz ve rejim arkadaşınız birbirinizin moralini yüksek tutabilirsiniz ve zorlandığınız anlarda birbirinize destek olabilirsiniz.

Sorunlu bölgelerden kaçının
En sevdiğiniz pastane, McDonald’s …vb. Rejimden vazgeçmenize sebep olacak herhangi bir yerden uzak durmalısınız. Önünden geçerken acı çekmektense, yolunuzu değiştirmeyi deneyin. Zorlandığınız anlarda kendinize zayıflama hedefinizi hatırlatın ve aklınızı başka şeylerle meşgul edin.

Aksiliklerin üstesinden gelin
Başlarda birkaç defa yoldan çıkmanız gayet doğaldır. Böyle bir an yaşadığınızda bundan dolayı hevesinizi kırmayın ve rejiminize kaldığınız yerden devam edin. Önemli olan tek şey sizin kararlılığınızdır, ne kadar sık hata yaptığınız değil.

Kilo vereceğinize inanın ve hedefinizin izinden sağlam adımlarla ilerleyin. Biraz emek, spor ve sağlıklı beslenme ile hayal ettiğiniz vücuda sahip olabilirsiniz.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Vücutta Şişkinliğe ve Ödeme Sebep Olan Yiyecekler Nelerdir?

Vücutta Şişkinliğe ve Ödeme Sebep Olan Yiyecekler Nelerdir? Vücutta Şişkinliğe ve Ödeme Sebep Olan Yiyecekler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Vücutta Şişkinliğe ve...

Kapat