Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Güzellik ve Bakım / Kadın El ve Ayak Bakımı / Zayıf Tırnakları Doğal Yöntemlerle Nasıl Kuvvetlendirirsiniz?
Zayıf Tırnakları Doğal Yöntemlerle Nasıl Kuvvetlendirirsiniz?

Zayıf Tırnakları Doğal Yöntemlerle Nasıl Kuvvetlendirirsiniz?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Zayıf Tırnakları Doğal Yöntemlerle Nasıl Kuvvetlendirirsiniz? Zayıf Tırnakları Doğal Yöntemlerle Kuvvetlendirme hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Zayıf Tırnakları Doğal Yöntemlerle Nasıl Kuvvetlendirirsiniz​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Tırnaklarınıza ihtiyacı olan ilgiyi ve bakımı gösterirseniz, uzamamaları için hiçbir sebep kalmaz.

Zayıf, ayrılan, kırılan tırnaklar ve acı verici kütiküller gerçekten de can sıkıcıdırlar! Bunlardan kurtulmak için eczaneleri ve güzellik merkezlerini talan mı ediyorsunuz? Bütün aldığınız o pahalı ilaç ve nemlendiriciler bir işe yaramıyor mu? Size iyi haberlerimiz var! Tırnak bakım ürünlerine küçük bir servet harcamak zorunda değilsiniz çünkü bunun için basit ve doğal yöntemler var.

Adım adım tırnak güçlendirmek

 1. Tırnaklarınıza nasıl bir bakım uyguladığınızı düşünün. Çıt çıtla mı kesiyorsunuz? Ellerinizi ve tırnaklarınızı her gün kremliyor musunuz? Ellerinizi gün içinde çok kullanıyor musunuz? Tırnaklarınızı yiyor musunuz? Günlük aktiviteler ve ellerinize gösterdiğiniz özen tırnaklarınızın yapısını belirler. Ellerinizle ilgili günlük yaptığınız şeylerin bir listesini çıkartın ve hangisini bırakmanız gerektiğine karar verin.
 2. Ellerinizi kuvvetli kimyasallardan uzak tutmaya çalışın. Aseton ve ojelerde bulunan bazı kimyasallar, kütiküllerdeki nemi alır ve tırnaklarınızı zayıflatır. Ellerinizi suyun içinde fazla tutuyor olmak ise tırnaklarınızın yumuşamasına neden olur ve bu nedenle tırnaklarınız kolayca kırılırlar. Tırnaklarınıza dinlenmeleri için biraz zaman tanıyın! Onları kısa kesin ve tırnak yeme alışkanlığınız varsa da buna bir son verin. Oje sürmeyin ve tırnaklarınızın nefes almasına izin verin. Ellerinizle su içinde iş yaptığınız zaman ise eldiven takın.
 3. Ellerinizi ve tırnaklarınızı kremleyerek, kurumalarını önleyin ve nem tutmalarını sağlayın. Geceleri yatmadan önce yüzüklerinizi çıkartın ve en sevdiğiniz el kreminizi sürerek ellerinize kremi koruyacak eldiven takın ve gece boyu böyle uyuyun. Sabah ellerinizin nasıl da nemlendiğini görünce şaşıracaksınız. Bunu düzenli şekilde yaptığınızda ise inanılmaz sonuçlar göreceksiniz.
 4. Tırnaklarınızı törpülerken, törpüyü hep tek yöne uygulayın. Törpüyü tek yöne doğru yapmak, tırnak ayrılmasını engeller ve tırnaklarınızın daha sağlıklı olmasını sağlar.
 5. Nasıl beslendiğiniz, tırnak sağlığınız için de önemlidir. Vücudunuz yeterli oranda vitamin ve mineral almazsa, tırnaklarınız da sağlıksız olur.
 6. Eczaneye gidin ve 4 yana sahip tırnak parlatıcı setinden alın. Tırnaklarınızı parlatmak, tırnak yatağınızdaki kan akışını hızlandıracaktır ve tırnaklarınızın yüzeyiniz düzleştirerek parlatacaktır. Tırnaklarınızı parlatmanız onların daha güçlü uzamasını da sağlayacaktır.

Yukarıdaki bütün önerilerimizi uyguladığınız halde pozitif bir sonuç alamadıysanız tırnaklarınızda mantar ya da enfeksiyon gibi bir problem olabilir. Size hemen bir doktora danışmanızı öneririz.


İpuçları

 • Sabırlı olun. Tırnaklarınız da diğer pek çok şey gibi zamanla kuvvetlenecek ve iyileşecekler.
 • Doğal görünümü sevmeyi öğrenin.
 • Doktora görünmeniz gerekebileceğini aklınızdan çıkartmayın. Tırnak kırılmalarının pek çok nedeni olabilir.


Uyarılar

 • Hızlı şekilde uzun tırnaklara sahip olmak istiyorsanız, akrilik tırnaklar iyi bir seçenektir ama asıl tırnaklarınıza zarar verebilirler. Unutmayın, kuvvetli kimyasallar tırnakların nemini alır ve tırnak yatağınızın zedelenmesine neden olabilirler.
 • Kozmetik firmalarının sözlerine kanmak çok kolaydır ama siz, tırnakları güçlendirdiğini iddia eden cilalara kanmayın ve cilaların bile pek çok kimyasal barındırdığını unutmayın. Bir karara varmadan önce, tırnaklarınıza ihtiyacı olan zamanı verin ve onları ojelerden uzak tutarak dinlendirin.


Güzel bir el, biz kadınlar için son derece önemli. Biraz süsünüzden fedakarlık edip, tırnaklarınızı dinlendirmeniz, size zarardan çok yarar sağlar.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Tırnak Yeme Alışkanlığınızdan Kurtulun!

Tırnak Yeme Alışkanlığınızdan Nasıl Kurtulursunuz? Tırnak Yeme Alışkanlığından Kurtulma hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Tırnak Yeme Alışkanlığınızdan Kurtulun ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı...

Kapat