Zarar Görmüş Saçlar İçin Öneriler

Zarar Görmüş Saçlar İçin Öneriler

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Zarar Görmüş Saçlar İçin Öneriler Nelerdir? Zarar Görmüş Saçlar İçin Öneriler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Zarar Görmüş Saçlar İçin Öneriler ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​​​

Yazın saçlarımız daha çok yıpranırlar. Onları sağlıklı hallerine döndürmek elinizde.


Daha az şampuan kullanın
Saçlarınızı, yağlı olsalar bile, her gün şampuanlamayın. Yıkandığınız günlerde de doğal olarak kurumaları için onları bırakın. Böylece saçınızın doğal yağları saçlarınızın onarılmalarını sağlayacaktır.

Doğru fırça kullanın
Saçınızı sert kıllı bir fırça ile tarmanız zaten kurumuş saçlarınızı çok daha kötü hale getirir. Bunun yerine daha nazik bir saç fırçası seçin.

Daha az ısı kullanın
Biz kadınlar saçlarımıza şekil vermeyi sevsek de fön makinesi ve diğer saça şekil vericilerdeki ısı saçlarımızı kötü etkiler ve kurumalarına yol açar. Saça ısı veren şekillendiricileri daha az kullanın, farkı hemen göreceksiniz.

Hindistancevizi yağı kullanın
Hindistancevizi yağının özelliği, saçınızda yapışkan bir görüntü oluşturmamasıdır. Ellerinize az miktarda hindistancevizi yağı sürün ve sonra bu yağı saçlarınızda gezdirin.

Nemlendirin
Saçınıza ısı uygulamayı azalttıktan sonra ona ihtiyacı olan nemi de sağladığınızdan emin olun. Bunun için yoğun bir saç kremini kullanmanız yeterli olacaktır. Argan yağı kullanmak da saçın kuruluğuna iyi gelir.

Ürünlerden arının
Bir ay ya da daha uzun süre saçlarınızda jöle, köpük gibi ürünler kullanmayın. Bu ürünler, saçlarınızın kurumasına neden olan, kimyasallar içerirler. Ürünleri kullanmayı bırakmanız saçlarınıza iyi gelecektir.

Sağlıklı beslenin
Rejim yapmak saçınızı zayıflatır. Vücudunuz, saçlarınızı da beslemek için yeterli miktarda protein ve sağlıklı yağ almalıdır. Sağlıklı beslendiğinize ve vücudunuzun ihtiyaçlarını karşıladığınıza emin olun.


Saçlarınıza düzenli bakım uygularsanız, kısa sürede değişimin farkına varacaksınız!

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Parlak Ve Sağlıklı Saçlar İçin Ev Yapımı Öneriler

Parlak Ve Sağlıklı Saçlar İçin Ev Yapımı Öneriler Nelerdir? Parlak Ve Sağlıklı Saçlar İçin Ev Yapımı Öneriler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Parlak Ve...

Kapat