Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Güzellik ve Bakım / Kadın Cilt Bakımı / Yüzünüzü Yağ İle Yıkamanız İçin 7 Neden
Yüzünüzü Yağ İle Yıkamanız İçin 7 Neden

Yüzünüzü Yağ İle Yıkamanız İçin 7 Neden

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Yüzünüzü Yağ İle Yıkamanız İçin 7 Neden Nedir? Yüzünüzü Yağ İle Yıkamanız İçin 7 Neden hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Yüzünüzü Yağ İle Yıkamanız İçin 7 Neden​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Bu yıkama şeklinden bütün cilt tipleri faydalanabilir.

Yüzünüzü yağ ile yıkarken dikkat etmeniz gereken tek şey, cildinizin istediği yağ miktarını bulmaktır.

1- Basit
Yüzünüzü yağ ile yıkamak için, zeytinyağını, hint yağını (eczane ya da aktarlarda bulabilirsiniz) ve dilerseniz, güzel kokulu bir yağı alın. Bu yağları bir şişeye koyun ve iyice çalkalayın. Elinize ufak bir parçasını alın ve kuru yüzünüze sürün. Birkaç dakika bekledikten sonra küçük bir havluyu alın, sıcak suya batırın, havluyu iyice sıkın ve 30 saniye yüzünüzde tutun. Daha sonra da yine aynı havluyla yüzünüzdeki yağı silin.

2- Doğal
Bu metodun en iyi yanlarından biri tamamen doğal olmasıdır. Yağın içinde paraben, sülfat, sentetik maddeler ya da kimyasallar olmaz ve bu da hem sizin cildiniz, hem de çevre için faydalıdır.

3- Ekonomik
Bu method son derece ekonomiktir. Üstelik makyaj çıkartmak için de bu yağları kullanabilirsiniz.

4- Sağlıklı
Uygulaması kolay, ekonomik ve aynı zamanda çok da sağlıklı! Daha ne olsun! Cildinize son derece faydalı olan bu yöntem, 2 hafta içinde (antioksidan etkileri sayesinde) cildinizdeki gelişmeleri gözle görebilmenizi de sağlayacak.

5- Aydınlatıcı
Bu cilt temizleme yönteminin sadece normal ve problemi olmayan cilt tipleri için olduğunu düşünebilirsiniz ama gerçek böyle değil. Cildinizde kızarıklıklar da olsa, cildiniz yağlı, kuru, hassas ya da karma da olsa bu yöntemi rahatça uygulayabilirsiniz. Yağ ile yapacağınız temizlik, cildinizde biriken, dış etkenlerin getirdiği bütün kiri temizler ve cildinizde derinlemesine bir temizlik yaparak, cildinizin sağlıkla ışıldamasını sağlar.

6- Nemlendirici
Daha önce de bahsettiğimiz gibi, zeytinyağı ve yağ ile yüz yıkama cildiniz için doğal bir nemlendirici etkiye de sahiptir. Cildinizin ihtiyacı olan besinleri almanızı sağlar. Bu yöntem, eski zamanlardan beri kullanılmaktadır. Mısırlılar ve Romalılar asırlar boyunca bu güzellik rutininden faydalanmışlardır.

7- Güvenli
Bu yağı hazılarken karıştırdığınız iki temel yağ da tamamen bitkilerden elde edilmektedir ve cildinizde kullanmak için son derece güvenlidirler.


Haydi hanımlar, deneyin ve sonuçlarını bizimle paylaşın!

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Şiş Gözlerden Kurtulmanın Yolları

Şiş Gözlerden Kurtulmanın Yolları Nelerdir? Şiş Gözlerden Kurtulmanın Yolları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Şiş Gözlerden Kurtulmanın Yolları​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve...

Kapat