Anasayfa / Sağlıklı Yaşam İçin Spor / Yoga / Yüz Yogası İle Kırışıklık Ve Sarkmalardan Kurtulun
Yüz Yogası İle Kırışıklık Ve Sarkmalardan Kurtulun

Yüz Yogası İle Kırışıklık Ve Sarkmalardan Kurtulun

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yüz Yogası Nasıl Yapılır? Yüz Yogası hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Yüz Yogası İle Kırışıklık Ve Sarkmalardan Kurtulun yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Bizler yaşlandıkça, gözlerimizin yanlarında oluşan çizgilere ve göz altında oluşan torbalara takılmaya başlarız. Yüzümüzdeki çizgiler belirginleştikçe kendimize olan güvenimiz de azalır. Ama ne şanslı bize ki bu çizgilerden kurtulmak için illa botoks kullanmamıza ya da estetik ameliyatı olmamıza gerek yok.

Yüz yogası, yüz egzersizlerini yoga ile birleştirerek, yüzünüzün etrafındaki kasları çalıştırmanıza yardımcı oluyor. Böylece, hem kırışıklık ve sarkmalardan kurtuluyor, hem de yüzünüzün incelmesini sağlıyorsunuz.

Yüz yogasına başlamak için 3 kolay egzersiz
Yüz yogasının en iyi yanı bunu her yerde yapabilecek olmanız! Fakat, bu egzersizi yaparken başkalarının sizi görmesini istemeyebilirsiniz. Bu nedenle, egzersizinizi, etrafta kimse yokken yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Aşağıdaki egzersizleri, en iyi sonuçları alabilmeniz için, günde 2 defa tekrarlayın.

Gözlerinizin ve dudaklarınızın çevresi için poz egzersizi

  • Yüzünüzü ”O” harfini söyler gibi yapın.
  • ”O” der gibi dururken, burnunuzun altındaki alanı esnetmeye çalışın, yukarı bakın ve ”O” ‘yu yapmaya 10 saniye boyunca devam edin.

Bunu 2 set olarak yapın. Bu egzersizi yaparken farkında olmadan nefes almayı bırakabilirsiniz, buna dikkat edin ve bunu yapmaktan kaçının. Normal zamanda olduğu gibi nefes alın ve rahatlamaya çalışın.

Ödemden kurtulmanızı sağlayacak kan dolaşımını hızlandırıcı poz

  • Ağzınızı kocaman açın ve dilinizi çenenize doğru mümkün olduğunca çok esnetin.
  • Bu pozisyondayken, gözlerinizi kocaman açın ve bakabildiğiniz kadar yukarı bakın. Bu şekilde 10 saniye durun.

Bunu da diğer egzersiz gibi 2 set halinde yapın. Dilinizi dışarı çıkartmak, pankreas bezi hormonlarının salgılanmasını sağlar. Bu da, vücutta, yaşlanma karşıtı bir etkiye neden olur.

Çene hattınızı belirginleştirecek poz

  • Dilinizi mümkün olduğu kadar dışarı çıkartın ve dilinizin ucu yukarı baksın.
  • Bu pozdayken, kafanızı, boynunuz ve alt çenenizin arasından dikey bir çizgi oluşacak kadar, geriye verin ve bu şekilde 10 saniye durun.

Bu ergzersizi 2 set olarak yapın.

Bir yüz yogası hareketinde, birinden, diğerine geçişiniz ne kadar iyi olursa, yüz yogasından alacağınız fayda o kadar çok olur. Bu egzersizi günde 3-5 dakika yaparak güzel sonuçlar alabilirsiniz. Üstelik, bu kısa egzersizler sayesinde başka şeyler de yapacak zamanınıza kalacak. Yüz yogasını her yerde yapabileceğiniz için, istediğiniz zaman, istediğiniz yerde yapma şansınız da var.


Yüz yogasını yapmak size doğal bir hareket gibi gelmeye başlayıncaya kadar, bunu, bir aynanın önünde yapmanızı tavsiye ederiz.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Yogaya Başlamanın Sağlıklı Nedenleri

Yogaya Başlamanın Sağlıklı Nedenleri Nelerdir? Yogaya Başlamanın Sağlıklı Nedenleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Yogaya Başlamanın Sağlıklı Nedenleri yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız...

Kapat