Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Güzellik ve Bakım / Kadın Saç Bakımı / Yuvarlak Yüz Hatları İçin Çekici Saç Modelleri
Yuvarlak Yüz Hatları İçin Çekici Saç Modelleri

Yuvarlak Yüz Hatları İçin Çekici Saç Modelleri

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Yuvarlak Yüz Hatları İçin En İyi Saç Kesimi Nasıl Olur? Yuvarlak Yüz Hatları İçin Çekici Saç Modelleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Yuvarlak Yüz Hatları İçin Çekici Saç Modelleri​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​​​

Yuvarlak yüz hatlarına sahip kadınlar, kendilerine en uygun saç stillerini bularak, çok daha çekici ve güzel görünebilirler.

Birçok kadın yuvarlak yüz hatlarına sahiptir ve bu onların şişman oldukları anlamına gelmez! Siz de yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz işte size en uygun saç stilleri ve birkaç ipucu!

Yuvarlak yüzlü kadınlar için en iyi saç kesimi ve stilleri
Gerçekten yuvarlak bir yüze mi sahipsiniz? Yüz şeklinizi öğrenmek için bir metre, yani mezura kullanabilir ve aşağıda anlatıldığı gibi yüzünüzü ölçebilirsiniz.

  • Yüzünüzü bir elmacık kemiğinizden diğerine ölçün. Sonra da çenenizi en geniş olduğu bölgeden, bir boydan diğerine ölçün.
  • Alnınızı en geniş olduğu yerden ölçün. Genellikle en geniş kısım, kaşlarınızla saçlarınızın başladığı çizginin tam ortasıdır.
  • Yüzünüzü alnınızın en geniş olan kısmından, çenenizin bitimine ölçün. 

Yuvarlak yüz hatları
Eğer yuvarlak bir yüze sahipseniz, yüzünüz geniş olduğu kadar, aynı zamanda uzun olabilir. Aynı zamanda, yüzünüz uzun olduğu kadar, geniş olmayabilir, fakat genişe oldukça yakındır. Elmacık kemikleriniz ve alt kısımları oldukça dolgundur. Yuvarlak yüzlü insanların geniş saç çizgileri olur. Çeneleri keskin değildir ve boyunları genellikle kısa görünür.

Aşağıda yuvarlak yüz hatlarının dışındaki diğer yüz şekilleri verilmiştir. Birçok insan bu kategorilerden birine girer.

Oval Yüz: Yüzün genişliği, uzunluğunun bir buçuk katıdır.

Uzun Yüz: Yüz geniş olmaktan ziyade uzundur.

Kalp Yüz: Çenenin alt kısmı dardır. Alın ve elmacık kemikleri geniştir.

Kare Yüz: Alın, çene çizgisi ve elmacık kemiklerinin enleri neredeyse eşittir.

Baklava Yüz: Geniş yanaklar, dar alın ve çene.

Yuvarlak yüzler için saç kesimleri
Toplam denkliğe, saçınızın uzunluğu, dokusu ve ağırlığı, yaşınız ve yaşam şekliniz gibi birçok özelliğiniz etki ettiği için aslında yuvarlak yüzler için “mükemmel” bir saç modeli yoktur. Tüm bu etkenler sizin için en iyi saç modeli konusunda belirleyicidir. Genellikle yuvarlak yüzlere en uygun saç modelleri şunlardır:

1. Düz ve ağırdan ziyade, katmanlı kaküller.

2. Yükseklik yanılsaması için kısa modeller.

3. Uzunluk katan stiller.

4. Saçınızın yan taraflarını kısa ya da yüz uzunluğuna yakın tutan modeller.

5. Yükseklik kazandırmak için başın üst kısmına –asla çeneye değil- düşen bukleler. Kıvırcık bir stille saçınızın yan kısımlarını kısa tutun.

6. Yüz ve boyuna daha ince bir görüntü vermek için kakülleri ve kademeli katmanları olan uzun stiller.

Elinizdekinden en iyi şekilde faydalanın
Gerdanınız varsa, dikkatleri yukarıya çekmek için yüzünüzün etrafındaki saçlarınızı çenenizin üzerinde tutun. Saçlarınızın arkası daha uzun olabilir, fakat kısa bir saç modeli sizin için en uygun olanıdır.

Kısa bir boynunuz varsa, kısa kesilmiş saç modeli boynunuzun daha uzun görünmesini sağlayabilir. Katlı uzun saçlarda aynı etkiyi verecektir. İyi yerleştirilmiş röfleler de yüzünüzün daha ince görünmesini sağlayacaktır. “Melek halesi” etkisi yaratılmak için, yüzün etrafındaki saçlara yapılan röfleler de yüzünüzün daha ince görünmesine neden olur.

Daha oval bir görüntü yakalamak için, saçlarınızı öne doğru kestirdiğiniz sürece, saçlarınız kısa ya da orta uzunlukta olmak zorunda değil, saçlarınızı uzun da kullanabilirsiniz. Bu durumda, saçlarınızı istediğiniz uzunlukta kullanmanız mümkün.

Stilinizi seçerken, saçlarınızın dokusunu da göz önünde bulundurmanızda fayda var. Saçlarınız kalınsa, yüzünüzün üst kısmında “yataktan çıkmış” görünümü veren stiller size çok yakışacaktır.

Saçlarınız kıvırcıksa, lülelerinizin kafanızın üst kısmına yükseklik kazandırmasına izin verebilirsiniz. Ayrıca kıvırcık saçlarınızı uzatıp, bir kısmını kulaklarınızın arkasına alarak ya da yüzünüzdeki doluluğu biraz inceltmek için birkaç tutum saçı yüzünüzde bırakarak da kullanabilirsiniz.

Kuralların dışına çıkmak
Ghost Wisperer’ın yıldızı Camryn Manheim saçını istediği gibi kullanan ve klasik kuralları takip etmeyenler arasında oldukça iyi bir örnek sayılabilir. Kuralları umursamayan bir diğer ünlü de yeniden canlanan Spice Girls’ün Bebek Spice’ı Emma Bunton’dur. Her zaman oldukça yuvarlak olan yüzünde normalde “mükemmel” sayılmayacak saç stillerini tercih ediyor –fakat yine de harika görünüyor!

Sizin için en iyi saç stilini bulmak için, güzellik ve moda dergilerini alıp biraz karıştırarak, saç uzunluğunuza ve dokunuza uyan ve hoşunuza gidebilecek modellere göz atabilirsiniz. En çok beğendiğiniz modelleri seçin ve kuaförün yolunu tutun. Kuaförünüz size en uygun olan modeller konusunda tavsiye vermekten emin olun hoşlanacaktır.

Saç stilinizin tadını çıkarın
Bu noktada en önemli şey keyfini sürebileceğiniz bir stil bulmanızdır. Kullanamayacaksanız, doğal olmadığını hissedecekseniz ya da hoşlanmayacaksanız, en mükemmel saç modelini taşımanızın hiçbir anlamı olmaz. Saç ve güzellik endüstrisinde ortaya çıkan yeni trend bireyselliktir. Çok sevdiğiniz bir stil bulduysanız fakat bu stil “kurallara” uymuyorsa, yine de deneyin. Ya da o saç modelini yüzünüze uyacak şekilde değiştirmeyi deneyin. Asıl nokta saçlarınızı sevmenizdir. Kurallara uysun ya da uymasın, eğer kendi görünümünüzü severseniz, kendiniz konusunda mutlu olduğunuz için emin olun çok daha güzel görüneceksinizdir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Saçlarınızı ve Cildinizi Parlatacak İçecek Tarifleri

Saçlarımın Ve Cildimin Parlak Görünmesini Sağlamak İçin Neler Yapabilirim ? Saçlarınızı ve Cildinizi Parlatacak İçecek Tarifleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Saçlarınızı ve Cildinizi...

Kapat