Anasayfa / Diyet / Diyet Nasıl Yapılır? / Diyet Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler! / Yumurta Zayıflatır Mı, Nelere İyi Gelir?
Yumurta Zayıflatır Mı, Nelere İyi Gelir?

Yumurta Zayıflatır Mı, Nelere İyi Gelir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Yumurta Zayıflatır Mı, Nelere İyi Gelir? Yumurtanın zayıflatmadaki hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Yumurtanın zayıflatmadaki faydaları ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.
Yumurta Zayıflatıyor

Yumurta tok tutmaktadır. Lakin bunu bireyler sürekli olarak tokum açıkmadım demek ki yumurta benim karnımı doyurdu neyse açıkınca yerim gibi düşünceler içerisine bürünmektedir. Zayıflamak konusu bu sırada devreye girmektedir. Açlığını yemek yemesi gerektiğini birey hissetmeyince uzun süre aç kalıyor ve buda tokluk hissi dolayısı ile zayıflamanıza sebebiyet veriyor. Bilinen en güçlü protein kaynaklarından biridir. Anne sütünden sonra en değerli proteindir ve yumurtanın bütün protein içeriği vücut tarafından %100 kullanılır.

Yumurta hakkındaki bilgiler
• Yapılan bir çok araştırmada sabahları 1 yumurta yiyen bireylerin gün içinde daha az acıktıkları ve yeme konusunda kendilerini daha kolay kontrol edebildikleri gösterilmiş. Amerika’da Rochester Obezite Merkezinde yapılan bir araştırmada da güne yumurta yiyerek başlayan bireylerin, yumurta yemeden başlayan bireylere göre, günlük 400 kalori daha az yedikleri gösterildi.

• Yumurtanın protein yüksekliği nedeni ile tok tutmasının yanısıra midedeki açlık hormonu olan Ghrelin’i de azaltarak tok tuttuğu düşünülüyor.

• Yumurta zengin protein kaynağı olmasının yanı sıra Vit A,B, D, E içerir bununla birlikte demir ve çinko açısından zengindir. Büyüme gelişme çağındaki çocuklar için çok gereklidir. Her gün 1 tane yedirilmelidir.

• Yumurta içerdiği bazı aminoastler açısından da çok zengindir. Özellikle kas geliştirmek isteyenler, zayıflarken kaslarından kaybetmek istemeyenlerin de günlük beslenmelerinde mutlaka bulundurulmalıdır.

• Yumurtanın sarısı kolesterol açısından da zengindir. Ancak kolestrolün de vücutta başta hücre yapı taşı olması aynı zamanda bir çok hormonun da öncü maddesi olması nedeni ile de vücut için önemli bir madde olduğu unutulmamalıdır. Kolesterol yüksekliği olamayanlar her gün 1 tane yumurtayı gönül rahatlığı ile yiyebilirler. Kolesterol yüksekliği olanlar ise haftada 3-4 gün yumurta yiyebilirler.

• Pişirirken dikkat edilmesi gereken nokta; yumurtaya ekstra tereyağ, sucuk, salam veya sosis gibi yüksek yağlı yiyeceklerle birleştirerek omlet olarak yapmayın. Mümkünse kayısı kıvamında suda haşlayarak yiyin. Yazın az zeytinyağı, domates, yeşil biberle menemen olarak da pişirilebilir. Öğlen veya akşam ana öğün olarak da tüketilebilir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Tatlandırıcılarda Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tatlandırıcılarda Nelere Dikkat Edilmelidir? Tatlandırıcılarda Nelere Dikkat Edilmeli hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Tatlandırıcılarda Nelere Dikkat Edilmeli ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız...

Kapat