Anasayfa / Alternatif Tıp / Şifalı Taşlar Ve Faydaları / Yosunlu Akik Taşının Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?
Yosunlu Akik Taşının Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?

Yosunlu Akik Taşının Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?

[Toplam:14    Ortalama:2.7/5]

Yosunlu Akik Taşının Faydaları, İnsanlar Üzerindeki Etkileri Nelerdir? Yosunlu Akik Taşının Faydaları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Yosunlu Akik Taşının Faydaları yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Yosunlu Akik Faydaları
Genel olarak akik taşı güçlü bir iyileştiricidir. Bir çeşit terapi aracıdır diyebiliriz. Taşın bünyesinde bulunan çeşitli mineraller, farklı hususlarda şifa kaynağıdır. Ancak bedene temas etmesi için güneş enerjisi başta olmak üzere doğadaki enerjinin taştan geçerek bedene ulaşabilmesi gerekmektedir. Akik taşının şu yararları vardır:

 • Taşıyanı tehlikeden korur, uyumsuzluklarına son verir.
 • Uykusuzluğa, korkaklığa, karabasana, nazara ve hatta metobolizmanın düzgün çalışmasına faydası vardır.
 • Gerçeklerin farkına varılmasında yardımcıdır.
 • Güçlü ve erkeksi bir enerjiye sahip olan akik, cinsel organlar ve cinsel güç için faydalıdır.
 • Bedenin gerginlik olan kısımlarına sıcaklık hissi verir ve gerginliği azaltır.
 • Vücuttaki fazla veya olumsuz enerjiyi boşaltır ve böylece sitresi yok eder.
 • Kişiyi sosyalleştir, çevre ve insanlarla uyum sağlamasına yardımcı olur.
 • Korkuların yenilmesinde, cesaretin arttırılmasında yardımcı olur.
 • Akıl ve mantık gücünü geliştirir.
 • Bedeni güçlendirir, lenflerin sirkülasyonunu rahatlatır.
 • Tansiyonu dengeler. Özellikle düşük tansiyonu normal seviyeye getirir.
 • Nazara karşı koruma sağlar. Zira ilk bakış için dikkat çekici özellik taşır.
 • Canlılık veren enerjisiyle, kendinizi sıkıntılı ve kötü hissettiğiniz anlarda olayların iyi yönünü de görmenizi sağlar. İnsanların olumsuzluklarından kolayca etkileniyorsanız akik size iyi gelecektir.
 • Kendisini taşıyan kişilere güç, keyif ve iyimserlik hissi verir. Ceplerinde bu taşı taşıyan çocukları olumsuz duygulardan ve münakaşalardan korur.
 • Dünyevi başarıyı simgeleyen akik, negatif enerjiye karşı koruma sağlar ve tükenmiş olan cesareti canlandırır. İş adamlarının bu taşı, özellikle belin altında (cepte veya yüzük olarak olabilir) taşımaları faydalı olacaktır. Özellikle yüzük olarak kullanıldığında kişinin kendisine güvenini arttırır.

Yapısal Özellikleri
Temel rengi açık yeşil ve beyaz karışımı olan yosunlu akik, içinde yosun görünümlü daha koyu renkler taşımaktadır. Yosunlu akik kullanmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken, saydam olanlarını almalarıdır.

Yeşil oniks ve ağaç agattan ayıran en önemli farkı saydam uluşudur. En kaliteli olanları hindistanda bulunur. Ayrıca Çin ve Birleşik Devletlerde de çıkarılır.

Yosun akiğine içinizdeki çocuğu tedavi etmek için başvurabilirsiniz. İnsanın içini koşulsuz sevgi ile doldurur ve kişinin ruhsal gelişimine yardımcı olur. Uyku verir ve korkutucu rüyalar görmeyi engeller.Güzel konuşma ve yazma yeteneği verir.

Önemli Not
Akik taşı eskiden Yemen Taşı olarak bilinirdi. (Bazı kaynaklarda yemen taşının zirkon olduğu söyleniyor. Ancak akik olması daha güçlü bir ihtimal.Maden yüksek mühendisi Mehmmet Yaşar Ethemin Kitabındakarneola yani bildiğimiz kırmızı akiğe yemen taşı denilirken, yine bir agat türü olan kırmızı çizgili akikolarak bilinen sardoniks taşına da yemen taşı denilmiş. Edmund Harold’un Kristal mucizesi adlı kitabında ise granat için yemen taşı denilmiş.)

Akik taşının diğer yanlarını öğrenmek için, silisyum, aleminyum, demir, magnezyum, manganez ve kalsiyum minerallerinin fonksiyonlarıyla azlığı vefazlalığı halinde ne gibi sorunlara yol açtığına bakınız. 

Çünkü akik taşının yaşa, burca ve bünyeye göre olumlu etkileri farklı şekildedir. Maksadına göre uzmanına sorarak kullanılması tavsiye edilir.

Her taş gibi akiğinde yarar yerine zarar getirebileceği unutulmamalıdır.

Sertliği: 6,5 – 7
Özgül Ağırlığı: 2,57 – 2,65
Kimyasal Grubu: Silikat
Yapısal Görünümü: Yarısaydam, saydam veya opak
Parlaklığı: Donuk camsı, yağımsı
Kimyasal Formülü: SiO² + Al, Ca, Fe, Mg, Mn
Uyumlu Olduğu Unsur: Toprak
Uyumlu Olduğu Şakra: Gırtlak, güneş sinirağı, kök, altkarın
Uyumlu Olduğu Burç: İkizler (Kırmızı ve Yosunlu Akik), Boğa, Yengeç, Oğlak, Kova
Rengi: Açık yeşil ve beyaz karışımı
Sembolü Olduğu Hususlar: İletişim, duygusal, bedensel ve eterik bedenler
Çıkarıldığı Başlıca Ülkeler: Hindistan, Çin ve Birleşik Devletler

Son Aranan Kelimeler

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Yeşim Taşının (Jadeit, Nefrit) Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?

Yeşim (Jadeit, Nefrit) Taşının Faydaları, İnsanlar Üzerindeki Etkileri Nelerdir? Yeşim (Jadeit, Nefrit) Taşının Faydaları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Yeşim (Jadeit, Nefrit) Taşının Faydaları yazısını sadece bilgi edinme amaçlı...

Kapat