Yirmi Yaş Dişi Nasıl Çekilir?

Yirmi Yaş Dişi Nasıl Çekilir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yirmi Yaş Dişi Nasıl Çekilir? Yirmi Yaş Dişi Çekimi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Yirmi Yaş Dişi Nasıl Çekilir ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Eğer yirmi yaş diş problemi yaşıyorsanız (herkes yaşamayabilir) hayatınızın bir noktasında diş çekimi ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Kişisel tecrübeme dayanarak söyleyebilirim ki; operasyon esnasında gergin ya da endişeli değildim. Bu operasyonun nasıl yapıldığını merak ediyorsanız, okumaya devam edin.

1. Etkili olacak sedasyon yöntemi seçildikten sonra, diş hekimi diş ve diş eti çevresini lokal anestezi yöntemi ile uyuşturarak prosedürü başlatır. Daha önce röntgen çektirmişsinizdir ancak hekiminiz operasyon günü ilave röntgenler isteyebilir.

2. Röntgen çekimi ve anestezi işlemi bittikten sonra, diş hekimi, yirmi yaş dişin etrafını saran diş etini yararak operasyonu başlatır. Diş görünene dek kesi atılır. Bununla birlikte, diş etrafını saran çene kemiği varsa, matkap ve robot el yardımıyla temizlenir. Eğer diş gömülü değil ve görünürde ise, etrafını saran doku gevşetilir.

3. Diş göründüğü anda birçok alet yardımıyla, diş yuvasından çıkacak şekilde gevşetilir. Bu durumda robot el çekim için elzemdir. Bu prosedür, görünürde olan diş için de geçerlidir. Ayrıca hekiminiz, çekim esnasında kırılmayı engellemek adına, dişi birkaç parçaya bölerek çıkartabilir.

4. Yirmilik diş gevşediğinde ya da parçalara ayrıldığında, çekilmeye hazırdır. Diş hekimi, çeşitli aletler yardımıyla, dişi yuvadan çeker.

5. Diş çekildikten sonra dikiş gerekebilir. Ameliyat ile çekilen yirmilik diş prosedürü sonrası, hastanın iyileşmesini hızlandırmak için hekim, dikiş atmayı tercih eder.

6. Operasyon sonrası, uymanız gereken talimatları hekiminiz size söyleyecektir. Bununla birlikte gazlı bezi ısırmanızı söyler.

Yirmi yaş diş çekimi sinir bozucu bir düşünce olsa da, oldukça yaygın bir tedavi yöntemidir. Diş çekimi muayenehanede veya ameliyathanede gerçekleştirilebilir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Yirmi Yaş Dişi

Yirmi Yaş Dişim Varsa Bunu Nasıl Anlarım? Yirmi Yaş Dişi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Yirmi Yaş Dişi ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı...

Kapat