Anasayfa / Hastalıklar, Korunma ve Tedavi / Ağız ve Diş Sağlığı / Yetişkinler İçin Estetik Diş Telleri Var Mı?
Yetişkinler İçin Estetik Diş Telleri Var Mı?

Yetişkinler İçin Estetik Diş Telleri Var Mı?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yetişkinler İçin Estetik Diş Telleri Var Mı? Yetişkinler İçin Estetik Diş Telleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Yetişkinler İçin Estetik Diş Telleri Var Mı ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Yetişkin hastalar için estetik diş telleri bulunmakta. Bunlar porselenden yapıldıkları için hemen hemen dişle aynı renktedirler. Yaklaşık 30 santimden yaklaşırsanız ancak budiş tellerini fark edebilirsiniz. Yine onların üzerine uyguladığımız ark tellerinde üzerinde teflon kaplamalar var. Onlarda kemik renginde olduğu için yine fark edilmesi ancak çok yaklaşıldığında anlaşılabilir. Bu diş tellerinin bir takım dezavantajları da vardır. Metal braketlere göre, metal diş tellerine göre daha yavaş hareket ediyorlar. Yani bunlarda bir sürtünme payları aşağı yukarı %50 daha yavaş diş hareketine sebep oluyorlar. Bunlarda çok büyük teknolojik gelişmeler olsa da hala metal braketlerle yarışmak da zorlanıyorlar.

Porselen braketler estetik olarak çok güzeller tabii çok zor anlaşılıyorlar ama daha iriler. İri oldukları için ağızda daha fazla yer işgal ediyorlar. Özellikle alttaki braketlerde kırılmaları çok sık görüyoruz. Bir diğer problemleri de tedavinin sonlarına doğru ortodontide kalın tellere geçtiğimiz çelik tellerde porselen braketlerde kırılmalar artıyor. Ancak erişkin hastanın ortodontik tedaviyi kabul etmesi açısından porselen braketler tabii diş hekimlerine büyük kolaylıklar sağlamaktadırlar.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Ortodontik Tedavi Gören Kişi Nelere Dikkat Etmeli?

Ortodontik Tedavi Gören Kişi Nelere Dikkat Etmeli? Ortodontik Tedavi Gören Kişilerin Dikkat Etmesi Gerekenler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Ortodontik Tedavi Gören...

Kapat