Anasayfa / Diyet / Diyet Nasıl Yapılır? / Diyet Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler! / Yetersiz Beslenmenin Dikkat Edilmesi Gereken Sinyalleri​
Yetersiz Beslenmenin Dikkat Edilmesi Gereken Sinyalleri​

Yetersiz Beslenmenin Dikkat Edilmesi Gereken Sinyalleri​

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yetersiz Beslenmenin Dikkat Edilmesi Gereken Sinyalleri​​​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Yetersiz Beslenmenin Dikkat Edilmesi Gereken Sinyalleri​​ yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Yetersiz Beslenmenin Dikkat Edilmesi Gereken Sinyalleri

Günümüzde, zayıflık fazlasıyla önemsendiği için, pek çok kadın zayıf olmak uğruna yetersiz beslenmekte. Zayıf kalmak uğruna sağlığınızdan olmayın ve aşağıdaki sinyallere dikkat edin!

Sürekli halsizlik

Eğer kendinizi sürekli yorgun hissediyor ve fazla bir şey yemiyorsanız bu, yetersiz beslendiğiniz anlamına gelir. Kendinizi sürekli yorgun hissetmenizin bir diğer nedeni de tiroit sorunu olabilir. Yeterli beslendiğinizden emin olun.

Şişkin karın
Nadiren yemek yiyor ama yine de şişkin bir karınla geziyorsanız bunun nedeni yetersiz beslenme olabilir. Bu, bağırsaklarınızın besinleri emmediği anlamına gelir ve bu da sindirim sorunlarına, şişkinliğeve gaza neden olabilir.

Tırnakların kırılması
Tırnaklarda kırılma, ikiye ayrılma hatta kanama olması vücudunuzun yeterli besin almadığının göstergelerinden biridir.

Göğüs kemiği
Eğer göğüs kemiğinizin her bir kemiği dışarıdan belli oluyorsa yetersiz besleniyorsunuz demektir.

Saç dökülmesi
Eğer saçlarınız hızla dökülüyorsa beslenmenize dikkat etmelisiniz demektir. Normalden fazla saç dökülmesi, uzun bir dönem devam ederse, bir sorun var demektir. Vücudunuzun yeterli miktarda protein, sağlıklı yağ ve besin aldığından emin olun. Protein eksikliği, yağ eksikliği, B vitamini eksikliği saç kaybına neden olur.

Dental problemler
Yetersiz beslenmek, diş ve dişeti problemleri yaşamanıza neden olur. Dişeti kanaması, diş kaybı, ağız kokusu ve diğer ağız sağlığı semptomları ve her tip dental enfeksiyonun sebebi yetersiz beslenme olabilir.

Sırt kemikleri
Sırtınızdaki bütün kemikler görünmeye başladıysalar bu, normal kilonuzun çok altında olduğunuzu gösterir. Sırt kemikleriniz ve kaslarınız asla belli olmamalıdırlar özellikle de vücut geliştirme gibi sporları yapmıyorsanız.

Eğer kendinizde yetersiz beslenme sorunu olduğunu düşünüyorsanız mutlaka bir beslenme uzmanına görünmenizi tavsiye ederiz.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Beslenme Şeklinizi Kalıcı Olarak İyiye Çevirin

Beslenme Şeklinizi Kalıcı Olarak İyiye Çevirin​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Beslenme Şeklinizi Kalıcı Olarak İyiye Çevirin yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız...

Kapat