Anasayfa / Alternatif Tıp / Bitki Çayları Ve Faydaları / Yeşil Çay İçmek Diş Çürümesini Önlüyor
Yeşil Çay İçmek Diş Çürümesini Önlüyor

Yeşil Çay İçmek Diş Çürümesini Önlüyor

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yeşil Çayın Faydaları Nelerdir? Yeşil Çayın Faydaları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Yeşil Çay İçmek Diş Çürümesini Önlüyor yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Obezite ile ilgili çalışmalar yapan Dr. Fevzi Özgönül,’Gün içinde ne kadar çok yeşil çay içerseniz diş taşı oluşumu ve diş eti kanaması şikayetiniz de o kadar azalır’, dedi.

Dr. Özgönül, son 15-20 yılda yeşil çayın faydaları üzerine yapılan araştırmalarda yeşil çayın daha çok güçlü bir antioksidan olduğunu,kanseri engelleme ve kanser hücrelerinin yayılımım yavaşlatmadaki etkisiyle birlikte bazı bilimsel araştırmaların kolesterolü ve tansiyonu düşürdüğünü, metabolizmayı hızlandırdığını, şeker hastalığından koruduğunu,bağışıklık sistemini yavaşlatıp kilo vermeye yardımcı olduğunu ve bunamayı yavaşlattığını belirtti.

Bunlarla birlikte yeşil çayın tespit edilen bir başka önemli özelliği ise diş çürümesini önlemesi Yeşil çayın içindeki Kateşinler, gerek tükürükte bulunan ve gerekse dişlerimizde çürümeye yol açan başlıca mikroorganizmalardan biri olan Streptococcusmutans’ın yapısındaki bazı enzimleri (glikoziltransferaz) baskılayarak bu mikroorganizmanın biyofilm oluşturarak dişlere yapışmasını önlemektedir. Aynca yeşil çay kateşinlerinin mikroorganizmaların gelişimini engellemesi önemli bir ağız sorunu olan kötü ağız kokusunun (halitoz) tedavisinde de yararlı olabiliyor.

Dr. Fevzi Özgönül son olarak, ‘Her yemekten sonra 5 dakika süre ile ağzınızı yeşil çay ile çalkalayarak, hem dişlerinize sahip çıkabileceğinizi hem de ağız kokusunu önleyebileceğinizi belirtti.

BIZIM_ANADOLU_20141110_10 (1)

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Grip İçin Doğal Tedavi

Grip İçin Doğal Tedavi Yöntemleri Nelerdir? Grip İçin Doğal Tedavi Yöntemleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Grip İçin Doğal Tedavi yazısını sadece bilgi...

Kapat