Anasayfa / Sağlıklı Yaşam İçin Spor / Dikkat Etmeniz Gerekenler Ve Öneriler / İş Yerinde Egzersiz Yapmanın Basit Yolları
İş Yerinde Egzersiz Yapmanın Basit Yolları

İş Yerinde Egzersiz Yapmanın Basit Yolları

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

İş Yerinde Egzersiz Yapmanın Basit Yolları Nelerdir? İş Yerinde Egzersiz Yapmanın Basit Yolları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. İş Yerinde Egzersiz Yapmanın Basit Yolları yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

İş hayatının koşturmacası içinde spora gitmeye vakit bulamıyor olabilirsiniz ama bütün gün masanıza oturup kalmamak elinizde!

Yolculuğunuzdan faydalanın

İşe giderken motorlu araç kullanmak yerine yürüyebilir ya da bisiklete binebilirsiniz. Üstelik bunu her gün yapmak zorunda da değilsiniz. Haftada 1-2 defa bile işe böyle gidip geldiğinizde vücudunuzun nasıl değiştiğine şaşıracaksınız.

Merdivenleri kullanın
Asansör kullanmayı bırakıp merdivenlere yönelmek hem fit kalmanızı hem de kalbinizin sağlıklı olmasını sağlar.

Çok uzun süre oturmayın
Gün içinde aktif olmak metabolizmanızın çalışmasını sağlar. Bütün gün bir yerde oturup kalmak ise sağlık için hiç iyi değildir.

Arada masanızdan kalkıp çay-kahve yapmaya gidebilir, ofis içi yürüyüş yapabilirsiniz.

Çalışma arkadaşlarınızı da işin içine katın
Bazen iş arkadaşlarımızla, ailemizden çok daha fazla birlikte vakit geçiririz. Bu da onlarla spor yapmanın mantıklı olmasının en özet sebebidir. Üstelik arkadaşlarla spor yapmak sizin de motivasyonunuzun artmasını sağlayacaktır.

İş arkadaşlarınıza öğle arasında yürüyüş yapmayı önerin, iş çıkışı spor yapmaya gidin veya ofisçe bir takım oluşturarak diğer şirketlerle ara sıra maç yapın.

Ofiste bir spor dersi başlatın
Tabii önce patronunuzdan izin almayı unutmayın! Çalışma saatinden sonra ofiste kalabilir ve yogayapabilir ya da dans edebilirsiniz.

Bunu ister bir DVD yardımıyla ister bir hoca tutarak yapabilirsiniz.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Bırakmanız Gereken Spor Alışkanlıkları
Bırakmanız Gereken Spor Alışkanlıkları

Bırakmanız Gereken Spor Alışkanlıkları Nelerdir? Bırakmanız Gereken Spor Alışkanlıkları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Bırakmanız Gereken Spor Alışkanlıkları yazısını sadece bilgi edinme amaçlı...

Kapat