Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Kadın Estetiği Hakkında Bilgiler / Kadın Göğüs Estetiği / Yeniden Göğüs Yapımı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları
Yeniden Göğüs Yapımı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları

Yeniden Göğüs Yapımı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yeniden Göğüs Yapımı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları Nelerdir? Yeniden Göğüs Yapımı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Yeniden Göğüs Yapımı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Tedavi ve benzeri nedenlerle meme dokusunun bir kısmı veya tamamını yitiren kadına ilerleyen cerrahi teknikler sayesinde yeni meme yapılması mümkün hale gelmiştir. Yeniden meme yapımı için geliştirilmiş çeşitli yöntemler vardır. Genel anestezi altında yapılan bu işlemler, tercih edilen yönteme göre 3 ila 6 saat arasında sürebilir. Operasyon geçiren kişinin 2 hafta içinde dikişleri alınmakta ve bu süre içerisinde istirahat etmesi önerilmektedir.

Yeniden meme yapımında kullanılan hangi ameliyat teknikleri vardır?
En sık uygulanan ve ilk tercih edilen teknik, karın bölgesindeki yağ dokusunun altındaki kasla birlikte karından göğse doğru oluşturulan bir tünelin içinden geçirilerek, göğüs bölgesine taşınması şeklindedir. Bu teknikle eğer varsa kişi karnındaki fazlalık oluşturan yağlardan da kurtulmuş olur.

İkinci teknik; aynı taraf sırt bölgesinde bulunan kas üstündeki bir cilt adasıyla birlikte göğüs bölgesine taşınması işlemidir. Bu yöntemle daha estetik sonuçlar elde edilmektedir.

Üçüncü teknikte, meme bölgesine ”doku genişletici” bir ameliyatla yerleştirilir. Daha sonra bunlar serum ile şişirilerek üzerindeki cilt genişletilmiş olur. Yeterli büyüklük sağlandıktan sonra ya bu doku genişletici yerinde bırakılır yada çıkarılarak yerine silikon protez konulur. Bu yöntemle ideal bir büyüklük genelde 8 haftada elde edilir.

Bu işlemlerden sonra eksik kalan meme başı görünümü oluşturmak için ek cerrahi işlemlere ihtiyaç duyulmaktadır.

Yeniden meme ameliyat sonrası nasıldır?
Yeniden meme yapımı ameliyatı büyük bir ameliyatlardır. Genel anestezi altında yapılmakta ve yaklaşık 3–6 saat sürmektedir. Ameliyattan sonra kişi 2–3 gün hastanede tutulduktan sonra taburcu edilmektedir.

İki hafta içinde dikişleri alınmakta ve bu süre içerisinde istirahat etmesi önerilmektedir. Daha sonra gerekli ise hasta psikoterapi ile normal yaşantısına iade edilmektedir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Göğüs Dikleştirme Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları

Göğüs Dikleştirme Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları Nelerdir? Göğüs Dikleştirme Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Göğüs...

Kapat