Anasayfa / Gebelik Yöntemleri & Kısırlık / Anne Oldum / Bebek İhtiyaç Listesi / Yeni Doğan Bebeklerin En Çok İhtiyacı Olan Eşyalar Nelerdir?
Yeni Doğan Bebeklerin En Çok İhtiyacı Olan Eşyalar Nelerdir ?

Yeni Doğan Bebeklerin En Çok İhtiyacı Olan Eşyalar Nelerdir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Yeni Doğan Bebeğinizin En Çok İhtiyacı Olan Eşyalar

Yeni Doğan Bebeklerin En Çok İhtiyacı Olan Eşyalar Nelerdir? Yeni Doğan Bebeklerin En Çok İhtiyacı Olan Eşyalar hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Yeni Doğan Bebeklerin En Çok İhtiyacı Olan Eşyalar yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.


Yeni doğmuş bebeklerin olmazsa olmaz eşyaları vardır. Bu eşyaları edinmek, sizin ve bebeğinizin rahatlığı açısından da çok önemlidir.


Yeni doğmuş bebekler birçok eşyaya ihtiyaç duyarlar! Yeni doğan bir bebeğiniz olduğunda yanınıza ne kadar çok ekstra eşya almanız gerektiğini bilseniz şaşırırsınız! Ama biz bugün size sadece en gerekli bebek eşyalarını anlatacağız.


Bebek taşıyıcı / kanguru
Bebekler kucağa alınmaya bayılırlar anneler ise iş yaparken ellerinin müsait olmasına… İkisinin orta yolu bulmasını sağlayan şey ise bebek taşıyıcısı ya da kangurudur. Bu ellerinizi kullanmadan bebeğinizi taşımanızın en mükemmel yoludur, böylece yapılması gereken işleri kolayca yapabilirsiniz.


Kumaş bebek bezleri
Bunu size bebeğinizin altını kumaş bezlerle bezleyin diye söylemiyoruz! Bu kumaş bezler bebeklerin gazını çıkarırken kullanmak için mükemmeldirler. Ortaları daha kalındır, bu da onların daha çok sıvı tutmalarına sebep olur. Özellikle bebeğinizin gazını çıkarırken, kusmaları halinde üstünüzün kirlenmesini engellemek için, bu bezleri bebeğinizin kafasını koyduğunuz omuzunuza serebilirsiniz.


Bebek emzirme yastığı
Bebeğinizi emzirmeseniz bile (ama özellikle emziriyorsanız) bebek emzirme yastığı kısa sürede sizin en iyi arkadaşınız olacaktır! Bu yastık sizin yorulmuş kollarınızı eziyetten kurtardığı gibi bebeğiniz içinde, yerde oyun oynarken ya da oturmayı öğrenirken mükemmel yastık görevi görecektir.


Bebek hoppalası
Bu hem sizin hem de bebeğiniz için oldukça eğlenceli bir oyuncak olacaktır. Ayrıca bebeğiniz büyüdükçe kendisini zıplatmayı öğrenecek ve bu oyuncaktan daha çok keyif alacaktır. 


Salıncak
Bu, asabi bebekleri sakinleştirmeye yarayabilen bir oyuncaktır. Sizin salıncak alırken tek dikkat etmeniz gereken bebeğiniz büyürken de onu taşıyabilecek olup olmadığı ve sağlamlığıdır.


Araba koltuğu
Çocuğunuz için bebek araba koltuğu almak zorundasınız. Hem yasa gereği, hem de gerçekten kullanışlı olduğu için! Araba koltuğunu normal bebek koltuğu olarak da kullanabilirsiniz. Ayrıca bu koltuklar, dışarıdayken bebeğinizin uyuması için de mükemmeldir.


Puset
Pusetler yürümeyi seven ve hareketli anneler için idealdir. Ayrıca eşyalarınızı koymak içinde bol bol yerleri vardır.


Kıyafetler
Doğal olarak kıyafetlere ihtiyacınız olacak. Tek parça tulumlara, pijamalara ve diğer tatlı kıyafetlere ilk defa anne olacakların çoğunun yaptığı hata bebeğin cinsiyeti belli olduktan sonra kendini kaybetmek ve düzinelerce kıyafet almaktır. Tabii ki bebeğiniz için kıyafet alın ama mümkünse abartma işini doğum öncesi bebeğe hoş geldin partinizden sonraya bırakın. Böylece size gelen hediyelere bakıp eksikleri alabilirsiniz. Hem unutmayın çok kıyafet alırsanız bebeğiniz hepsini giyemeden büyüyebilir bile.


Lavantalı vücut şampuanı ve losyon
Lavanta son derece güzel kokar ve bebeğinizin daha iyi bir gece uykusu için sakinleşmesini sağlar. Bebeğinize, banyo yaptırmadığınız geceler, gece beslenmesinden önce, losyon ile sırtına ve bacaklarına, onu rahatlatacak bir masaj yapın ve beslenmeden hemen sonra nasıl da çabucak mışıl mışıl uyuduğuna şahit olun.


Bebek monitörü
Bu bebeğiniz doğduktan sonra çok işinize yarayacak bir eşyadır. Monitörlerin videolu olanları da mevcuttur ve onlarla, bebeğinizin siz yanında değilken bile neler yaptığını izleyebilirsiniz. Bebek monitörleri annelerin bebekleri yanlarında değilken endişelenmesini engeller ve günlük işlerini yapabilmelerini sağlar. Ya da eşinizle güzel bir akşamüstünün keyfini bebek monitörü sayesinde çıkarabilirsiniz. Bebeğinizin her an ne yaptığından ya da nasıl olduğundan emin olursunuz ve onun ilk ağlama başlangıç anında hemen yanına koşabilirsiniz. Bundan daha iyi ne olabilir?

Bebeklerin aksesuarlara ihtiyacı vardır bu nedenle yukarda belirttiğimiz olmazsa olmazları mutlaka edinmelisiniz!

Peki, sizin bize önereceğiniz başka olmazsa olmaz bebek eşyaları var mı?

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Bebek İçin Hangi Giysiler Alınmalıdır? Bebeklere Alınması Gereken Kıyafetler Nelerdir?

Bebeklere kıyafet alırken dikkat edin Bebek İçin Hangi Giysiler Alınmalıdır? Bebeklere Alınması Gereken Kıyafetler Nelerdir? Bebekler için en gerekli giysiler hakkında sizin...

Kapat