Anasayfa / Bebek Ve Çocuk Sağlığı / Bebek Ve Çocuk Bakımı / Yeni Doğan Bebeğin Banyosu Nasıl Yaptırılır?
Yeni Doğan Bebeğin Banyosu Nasıl Yaptırılır?

Yeni Doğan Bebeğin Banyosu Nasıl Yaptırılır?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Yeni Doğan Bebeğin Banyosu Nasıl Yaptırılır? Yeni Doğan Bebeğin Banyosu​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Yeni Doğan Bebeğin Banyosu​ Nasıl Yaptırılır​​ yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​​​​​Bebeğiniz sizlerin en değerli varlığıdır. Onların incinmesi annelerini oldukça üzer. Bebeğinizin dünyaya gelişinin yanı sıra onların bakımı da oldukça önemlidir. Bebeğinizin bakımı o kadar kolay değildir. Onu banyo ettirirken dikkat etmeniz gereken bazı davranışlar bulunmaktadır. Bu davranışlar bebeğinize zarar verebilmektedir.


Yeni doğan bebeğin banyosu için hangi malzemeler gerekli?

  • Temiz bir bebek küveti
  • İnce havlular veya sünger tarzda banyo minderi
  • Yumuşak bir bez veya yıkama süngeri
  • Bebek şampuanı ve bebek sabunu
  • Yumuşak bebek havlusu
  • Temiz bez ve giysiler


Yeni doğan bebeğin banyosu nasıl yaptırmalısınız?
Bebeğinizin vücudu çok hassas ve yumuşak olduğundan suyun sıcaklığına dikkat ediniz. Aksi takdirde cildinin tahriş olmasına sebebiyet verebilirsiniz. Suyunuzun sıcaklığını ayarlayın.

Yumuşak cildine zarar vermeyecek bez veya yıkama süngeri kullanarak vücudunu temizleyin. Bunun yanı sıra göz bölgesini pamuk yardımı ile içten dışa doğru silmelisiniz. Yeni doğan bebeğin banyosu yaptırılırken göbeğine fazla temastan kaçının. Göbeğin ıslanmadığından emin olun.

Bebeği sırtından kolunuzla sıkıca tutup dirseğinizle ve elinizle boynunu destekleyin, başını su ile yıkamak için yüksek bir musluk kullanabilirsiniz.

Çoğu yeni doğan bebeğin bebeğin banyosu sırasında kollarına ve bacaklarına nazikçe masaj yapılmasından hoşlanırlar. Bebeğin banyoyu sevmesini istiyorsanız buna özen göstermelisiniz.

Yeni doğan bebeğin reflekslerine göre neye tepki verip neden rahatsız olduğunu güzelce takip edin.Son olarak da banyonuz bittikten sonra göbek bağını dezenfekte ilacınız ile ilaçlamayı unutmayınız.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Çocuklarda Tuvalet Alışkanlığı

Çocuklarda Tuvalet Alışkanlığı​ Nasıl Kazandırılır? Çocuklarda Tuvalet Alışkanlığı​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Çocuklarda Tuvalet Alışkanlığı​​ yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız...

Kapat