Anasayfa / Diyet / Diyet Nasıl Yapılır? / Diyet Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler! / Yeni Beslenme Düzeni İle Hep Formda Kalmanın Yolları
Yeni Beslenme Düzeni İle Hep Formda Kalmanın Yolları Nelerdir?

Yeni Beslenme Düzeni İle Hep Formda Kalmanın Yolları

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yeni Beslenme Düzeni İle Hep Formda Kalmanın Yolları​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Yeni Beslenme Düzeni İle Hep Formda Kalmanın Yolları yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Yeni Beslenme Düzeni İle Hep Formda Kalın

Bu beslenme düzeninin amacı bir anda kilo vermek değil, bundan daha iyisi. Burada amaç, sonsuza kadar formda kalmak!

Yo-yo diyetlerin aksine, bu beslenme düzeni size yemek yemenin yeni bir yöntemini öğretecek ve uzun süreli kilo kontrolü sağlayacak. Her şey, doğru besinleri sık sık yemekte gizli. Böylece aç kalmayacak ve her zaman enerji sahibi olacaksınız.

Nasıl çalışıyor?
Bu rejim 10 ana kurala dayanıyor.

1. Yemekleri kombine edin
Her yemek yediğinizde karışık karbonhidratlar yiyin. Mesela, hububat ve bakliyat gibi ve bunları proteinle, yani, tavuk ya da balıkla birleştirin. Bunlar beraber yendikleri zaman midenizde daha yavaş çözüleceklerdir ve bu da daha uzun süre enerjik kalmanızı sağlar.

2. Susuz kalmayın
Bitki çayları, meyve suları, çorbalar… Bunların hepsi vücudunuzun düzenli ve iyi çalışmasını sağlarlar. Fakat karbonatlı içeceklerden uzak durun.

3. Karıştırın ve eşleştirin
Çeşitlilik son derece önemli! Her hafta yeni bir yemek deneyerek motivasyonunuzu yüksek tutun.

4. Az ve sık
Günde 3 öğün yemek enerjinizin inip çıkmasına sebep olur. Sık sık ve azar azar yemek ise enerjinizi daima yüksek tutacaktır.

5. Akıllı başlayın
Güne daima kahvaltı ile başlayın ve kahvaltınıza protein eklemeyi unutmayın.

6. Kesin
Şeker enerjinizi düşürür. Şekeri mümkün olduğunca günlük diyetinizden çıkarın.

7. Egzersiz
Düzenli egzersiz vücudun düzgün çalışmasını sağlar.

8. 80:20
Her zaman mükemmel olamazsınız. %80 doğru ve %20 yanlış davrandığınız sürece sorun yok!

9. Yemek için durun
Yemek yerken bir yandan iş yapmayın ve yiyeceklerinizi düzgün çiğneyin.

10. Yağları sevin
Gerekli olan ya da omega yağlarını sevin. Vücudunuzun onlara ihtiyacı var.

Tipik bir gün
Ne yediğiniz vücudunuzun nasıl çalıştığına bağlıdır. Unutmayın, herkes birbirinden farklıdır. Ama size günlük bir öğün örneği vermemiz gerekirse;

Kahvaltı: Müsli, kabuklu yemiş ve yoğurt

Atıştırma: Çavdar ekmeği ve keçi peyniri

Öğle yemeği: Avucunuzun içi kadar konserve ton balığı ve küçük bir porsiyon tam buğday makarnası. Yanında bir avuç dolusu karışık sebze

Atıştırma: Bir nektarin ve 6 kabuklu yemiş

Akşam yemeği : Yağsız tavada kızartılmış sebze ve hellim peyniri

Artı yanları
Bu diyetin birçok artı yanı var. Öncelikle, asla acıkmayacaksınız. İkinci olarak, arada bir yoldan çıkmanızda sakınca yok ve sonuncusu, enerjiniz daima yüksek olacak.
Eğer bunlar size yeterli gelmediyse, birçok sağlık şikayetinizde azalma göreceksiniz. Mesela, hazım problemleri, gıda duyarlılığı, hormon dengesizliği hatta kısırlık!

Eksi yanları
Şekerli yiyecekler enerji seviyenizde iniş çıkışlara sebep oldukları için bu diyette yer almazlar. Bu da tatlı sevenler için zor olacaktır. Çikolata yiyebilirsiniz ama sadece bitter olanlardan.

Önemli olan kararlı olmak ve diyetinizi bozduysanız bile hemen geri dönmektir. Nasılsa bozuldu diyerek, yemeğe devam etmek çok daha kilo almanıza sebep olabilir. Siz siz olun, bunu bir diyet olarak değil, yaşam biçimi olarak görün. Böylece hayatınız boyunca formunuzu koruyabilirsiniz.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
İltihap Sökücü Besinler Nelerdir?

İltihap Sökücü Besinler Nelerdir ? İltihap Sökücü Besinler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. İltihap Sökücü Besinler yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık...

Kapat