Yeni Annelere Egzersiz Önerileri

Yeni Annelere Egzersiz Önerileri

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Yeni Annelere Egzersiz Önerileri

Yeni Annelere Egzersiz Önerileri Nelerdir ? Yeni Annelere Egzersiz Önerileri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Yeni Annelere Egzersiz Önerileri yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.


Doğumdan sonra forma girmek sonraki hamilelikler için de, kendi sağlığınız için de önemlidir. Şekle girmeden önce aklınızda tutmanız gereken bazı şeyler var, yazımızı dikkatle okuyun ve bütün bu notları, kendi sağlığınız için, aklınızda tutun.


Size önerilen zaman boyunca bekleyin

Doğum sonrası spor yapmadan önce doktorunuzun size önerdiği süre boyunca beklemeniz ve vücudunuzun dinlenmesini sağlamanız en önemli noktadır. Normal doğum yaptıysanız ve doğum sırasında sorun yaşamadıysanız, doğumdan bir hafta sonra hafif spor yapmaya başlayabilirsiniz.Yürümek, stretching gibi egzersizleri yapmanız, doktorunuz onayladığı sürece, uygundur. Spora tekrar başlamaya genellikle 6 haftadan sonra izin verilir ama siz, doktorunuzla konuşmadan asla spora başlamayın.


Ağrıdan alın
Doğum, vücudunuz için bir çeşit travmadır. Bu travma, kötü anlamda değildir ama vücudunuzu yorgun düşürür. Bu nedenle de eski egzersiz düzeninize hemen geri dönmemelisiniz. Kendinize iyileşmek için biraz zaman tanımalı ve sonra egzersizlere yavaş yavaş başlamalısınız.

Gövdenizi güçlendirin
Doğumdan sonra karın bölgenizin biraz formunu kaybetmesi son derece doğaldır. Gövdenize odaklanan egzersizlere yönelin. Plank, yoga, mekik, pilates bunlardan bazılarıdır ve güçlü karın kaslarına sahip olmanızı sağlar.

Sağlıklı beslenin
Yeni anne olarak vücudunuzun hala fiziksel ve duygusal değişikliklerden geçtiğini unutmamalı ve vücudunuzun ihtiyaçlarına göre beslenmelisiniz. Özellikle de bebeğinizi emziriyorsanız! Asla diyet yapıp almanız gereken kalorilerden kendinizi mahrum bırakmayın, sağlıklı beslenin ve bol bol su için.

Derse yazılın
Pek çok spor salonu yeni anneler için dersler açıyor. Siz de bu derslerden birine yazılabilir ve vücudunuzun ihtiyacı olan hareketi sağlayabilirsiniz.

Aşırıya kaçmayın
Kimseye bir şey kanıtlamak zorunda değilsiniz. Henüz yeni doğum yaptınız ve kendinizi zorlamanıza hiç gerek yok.

Mümkün olduğunca dışarıda egzersiz yapın
Eğer hava koşulları ve ortam müsaitse egzersizlerinizi dışarıda yapın. Güneş ışığı ve temiz hava size ve bebeğinize iyi gelir ve evden çıkmaz da psikolojinize iyi gelecektir.


Egzersiz yapmaya başlamadan önce mutlaka doktorunuza danışın!

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Anne Sütünü Artıran Yiyecekler Nelerdir?

Anne Sütünü Artıran Yiyecekler​ Anne Sütünü Artıran Yiyecekler Nelerdir? Anne Sütünü Artıran Yiyecekler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Anne Sütünü Artıran...

Kapat