Yemek Nasıl Doğru Yenir ?

Yemek Nasıl Doğru Yenir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yemek Nasıl Doğru Yenir, Yemek Nasıl Yenmelidir? Yemek Nasıl Doğru Yenir hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Yemek Nasıl Doğru Yenir yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Doğru Yemek Yeme Taktikleri

Öğünlerinizi yavaş yemek kilo vermenize yardımcı olur.

Sağlıklı besleniyor ama yine de kilo veremiyorsanız, bunun nedeni yiyecekleri yanlış şekilde yemeniz olabilir. Yediklerinize dikkat etmemek ve düzgün çiğnememek çoğu zaman fazla yemek yemenize neden olur ve sağlıklı besleniyor olsanız bile kilo alırsınız.

Fakat, biraz çaba ve pratikle doğru yemek yeme şeklini benimseyebilir ve hem sindirim sindirim sisteminize, hem de kendinize bir iyilik yapmış olursunuz.

25 defa çiğneyin
Yediklerinizi çiğnemek akıllıca yemek yemenin en basit ve etkili yoludur. Size tavsiyemiz, her lokmanızı 25 defa çiğnemeniz. Böylelikle yediklerinizi daha kolay sindirir ve beyninize doyma sinyalini doğru zamanda gönderirsiniz.

Daha az kullandığınız elinizle yemek yiyin
Bir işi zorlaştırmak, o işe dikkatinizi vermenizi sağlar. Her öğünde bunu yapmak başta zor gelebilir bu yüzden kahvaltı ve atıştırmalıkları daha az kullandığınız elinizle yemeniz iyi bir başlangıç olacaktır.

Her şeyi yemek çubuklarıyla (chopstick) yiyin
Böylece yedikleriniz hakkındaki farkındalıklarınızı arttırırsınız. Üstelik bir araştırmada her şeyi (sandviç ve cips de dahil) bir hafta boyunca yemek çubuklarıyla yiyen kişilerin kilo verdikleri gözlenmiş.

Her lokmadan sonra çatalınızı masaya bırakın
Çatalınızı bırakmanız, yediğinize konsantre olmanızı sağlayacaktır.

İlk lokmanızı gözleriniz kapalıyken alın
İlk lokmanızı farkında olarak aldığınız zaman, yemeğinizin devamını daha akıllı bir şekilde yeme ihtimaliniz yüksektir.

Yemeğinizi tabaktan yiyin
Yiyecekleri paketlerinden yemek ne kadar yediğinizin farkında olmamanızı sağlar. Her yediğiniz yemek, tatlı ya da atıştırmalığı mutlaka tabaktan yiyin.

Masada oturun
Yemekleri masada yemek önemlidir. Böylece dikkatinizi sadece yemeğe verir ve aşırı yemenin önüne geçersiniz.

Sessiz yemek yiyin
Telefonunuzu, televizyonu ve tüm diğer dikkat çekici şeyleri kendinizden uzaklaştırın ve dikkatinizi yemeğinize odaklayın.

Dikkatli bir şekilde yemek yiyerek farkına bile varmadan kilo vermeniz mümkün!

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Kilo Vermenizi Engelleyecek Yöntemler Nelerdir?

Kilo Vermenizi Engelleyecek Yöntemler Nelerdir? Kilo Vermenizi Engelleyecek Yöntemler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kilo Vermenizi Engelleyecek Yöntemler yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız...

Kapat