Yaz Yiyecekleri İle Zayıflayın

Yaz Yiyecekleri İle Zayıflayın

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Yaz Yiyecekleri İle Zayıflayın hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Yaz Yiyecekleri İle Zayıflayın yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Yaz Yiyecekleri İle Zayıflayın

Çeşit çeşit yaz besinleri ile zayıflamanız ve sağlıklı beslenmeniz mümkün.

Güneş parlıyor, havalar ısınıyor. Artık kat kat giysilerimizi çıkartmanın incelmenin zamanı geldi. Sıkıcı bir diyet yapmaktansa mevsimin getirdiği harika yiyeceklerin keyfini çıkartmaya ne dersiniz? Hem zayıflayacak, hem de sağlığınız için yararlı bir şey yapmış olacaksınız.

Yazın daha hafif yemek doğal bir eğilimdir, yani canınız o sıcakta ağır yiyecekler istemez. Bol meyve ve sebze, az yağlı süt ürünleri tüketirseniz, lif oranı ve kalsiyumu yüksek, kalorileri düşük, besleyici, doğal besinler tüketmiş olursunuz.

Lif, doygunluk hissine neden olduğundan kilo kontrolüne yardımcı olur. Sık sık yenilen posalı yiyecekler bir an tok hissedip, hemen sonra tekrar açlık hissedip yiyecek arama hissini önler. Aynı zamanda şekerin kana karışmasını engelleyerek, sindirilmesinin yavaşlamasına yardımcı olur.

Sebzeler ve meyveler antioksidan ve yaşlanmayı yavaşlatan, kanseri önleyen, kan basıncını düzenleyen ve kalbi sağlıklı tutan fitobesinler (sağlığı koruyan) içerirler. Ve neredeyse hepsi düşük kalorilidirler!

Yaz yiyecekleriyle zayıflamaya hazır mısınız? Diyetinize bunlarla başlayın:


A, C vitamini ve likopen için domates ve biber
Beslenmenin bu yapıtaşları sebze olarak tanınsalar da aslında meyve familyasının üyeleridir. Domates ve her renk biber yüksek oranda A ve C vitamini içerirler. Örneğin orta boy bir domateste karbonhidrat çok azdır, sadece 35 kaloridir fakat günlük C vitamini gereksiniminizin % 40’ını, A vitamininin ise % 20 sini sağlar. Domatesin başka yararları da vardır. Yüksek oranda likopen içeren domates ve yan ürünleri bol miktarda tüketildiğinde, prostat ve sindirim yolu kanserlerinin riskini azaltmaktadır.

Biber, bağışıklık sistemini güçlendirir ve serbest radikallerin neden olduğu hücre hasarlarını önler. Biberde fazla miktarda C vitamini bulunur, hatta domatesten daha da fazla bulunur. 150gr biberde günlük C vitamini gereksiniminizin % 230 bulunmaktadır. Biber atıştırmak için harika bir seçenektir.

Diğer sebzeleri de unutmayalım: Kuşkonmaz, kabak, patlıcan, taze fasulye

Yaz sebze ve meyvelerinin bütün nimetlerinden yararlanarak, keyifli bir yaz geçirmenizi diliyoruz.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Yatmadan Önce Tüketilmemesi Gereken Gıdalar Nelerdir?

Yatmadan Önce Tüketilmemesi Gereken Gıdalar Nelerdir? Yatmadan Önce Tüketilmemesi Gereken Gıdalar hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Yatmadan Önce Tüketilmemesi Gereken Gıdalar yazısını sadece bilgi...

Kapat