Anasayfa / Diyet / Diyet Nasıl Yapılır? / Diyet Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler! / Yavaş Kilo Vermek Neden Hızlı Vermekten Daha İyidir?
Yavaş Kilo Vermek Neden Hızlı Vermekten Daha İyidir?

Yavaş Kilo Vermek Neden Hızlı Vermekten Daha İyidir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yavaş Kilo Vermek Neden Hızlı Vermekten Daha İyidir? Yavaş Kilo Vermek, Hızlı Vermekten Daha İyidir hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Yavaş Kilo Vermek, Hızlı Vermekten Daha İyidir yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Yavaş Kilo Vermek Neden Hızlı Vermekten Daha İyidir?

Rejim yapmak can sıkıcıdır hele ki de sonuçları hemen göremezseniz. Ama sonuçlar için biraz beklemek, kiloları geri almamak için, değer.
Günümüzde pek çok kişi normalden fazla kilolu ve bu nedenle de kilo vermek için çabalamakta. Fakat hepimizin aklında tek bir soru var; Hızlı mı kilo vermeliyim yoksa yavaş mı?’’

Yavaş kilo verimi
Eğer verdiğiniz kiloyu geri almak istemiyorsanız, haftada yarım ya da 1 kg vermeniz gerekmektedir.

Yavaş kilo vermenin faydaları
Yavaş bir şekilde kilo vermek aylarınızı ya da yıllarınızı alabilir ama bu şekilde verdiğiniz kiloları bir daha geri almazsınız. Üstelik yavaş kilo verdiğiniz zaman vücudunuzdan su yerine yağ atma şansınız yükselir. Günlük beslenmenizde yapacağınız küçük değişimler ve egzersiz ile sağlıklı ve kalıcı bir şekilde kilo verir ve sağlıklı alışkanlıklar kazanırsınız.

Yavaş kilo vermenin kötü yanları
Yavaş bir şekilde kilo vermenin tek kötü yanı zaman ve sabır isteyen bir işlem olmasıdır. İnsanlar kilo vermek istediklerinde değişimi bir an önce görmek isterler. Birçok insan, arkadaşlarının kilo verdiklerini fark etmesi ve iltifat etmesiyle motivasyonlarını korurlar ama eğer yavaş kilo vermeyi seçerseniz, sizi motive etmesi gereken kişi yine siz olacaksınızdır. Kendinizi motive tutmanız zor ama önemlidir.

Hızlı kilo verimi
Hızlı kilo vermek, haftada 2- 2,5 kilodan fazla vermek demektir.

Hızlı kilo veriminin faydaları
Hızlı bir şekilde kilo vermek kişinin görmek istediği sonuçlara bir an önce ulaşabilmesi anlamına gelir ve bu şekilde kişinin motivasyonunu yüksek kılar.

Hızlı kilo vermenin kötü yanları
Verdiğiniz kiloyu genellikle rejimi bıraktıktan hemen sonra geri alırsınız, hatta verdiğinizden daha fazlasını almanız bile mümkündür. Ayrıca hızlı kilo veriminde kilonuzu kas dokunuzdan kaybedebilirsiniz ve bu da istediğiniz kadar kalori yakamayacağınız anlamına gelir. Bütün bunların dışında, hızlı kilo veriminin sonucunda, ciddi sağlık sorunları yaşayabilirsiniz. Susuzluk, yeterli beslenememek ve kalp krizi bunlardan bazılarıdır.

Kilo vermek uğruna sağlığınızı riske atmayın!

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Yemek Nasıl Doğru Yenir?

Yemek Nasıl Doğru Yenir, Yemek Nasıl Yenmelidir? Yemek Nasıl Doğru Yenir hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Yemek Nasıl Doğru Yenir yazısını sadece bilgi edinme...

Kapat