Yaşlanmayı Geciktirici Doğal Yöntemler

Yaşlanmayı Geciktirici Doğal Yöntemler

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Yaşlanmayı Geciktirici Doğal Yöntemler Nelerdir? Yaşlanmayı Geciktirici Doğal Yöntemler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Yaşlanmayı Geciktirici Doğal Yöntemler​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Hepimiz yaşımız ilerledikçe başkalarının ciltlerine bakmaya ve, eğer bizden daha iyi bir cilde sahipse, sırlarını merak etmeye başlarız.

Susam yağı kullanın
Sabah ilk iş, organik susam yağıyla vücudunuzu tepeden tırnağa yağlayın. Böylece cildiniz nemlenecekparlayacak ve kan dolaşımınız hızlanacak. Bu yağı vücudunuzda biraz beklettikten sonra da duşa girin ve yağın sayesinde, doğal bir şekilde, ölü derilerden kurtulun.

Balık yağını sevin
İltihap sökücüler, doğal yaşlanmayı geciktiricilerdirler. Kalbinizi ve immün sisteminizi güçlendirmek, saçlarınızın uzamasına yardımcı olmak ve cildinizin ışıldamasını sağlamak için her sabah uyanınca ve akşam yatmadan önce 3 adet 500 mg.’lık omega 3 balık yağı alın.

Sıvı içeceklere dikkat edin
Kahvenizden vazgeçemiyorsanız onu çabuk içmeye çalışın. Uzun süre boyunca kahveyi içmeye devam etmek dişlerinizde daha çok leke olmasına neden olur. Bu da olduğunuzdan daha yaşlı görünmenizi sağlayabilir.

Makyajı azaltın
Her gün fondöten sürmek kırışıklıkları daha çok belirgin hale getirecektir. Bunun yerine ihtiyacınız olan bölgelere kapatıcı uygulamakla veya renkli nemlendirici kullanmakla yetinin.

Sade olsun
Estetik cerrahlarının bile kullandığı rutinle cildinizi temizleyin. Yüzünüzü herhangi bir yüz yıkama jeli ile yıkayın, nemlendirici sürün ve yatağa girin.

Beyaz şeker tüketmeyin
İşlenmiş şeker yaşlanma sürecini hızlandırır ve cildinizdeki kolajeni zayıflatır. Ama beyaz şekeri vücudunuzda kullanabilirsiniz! Duşta bir avuç beyaz şeker ve duş jelinizi karıştırdıktan sonra vücudunuza uygulayarak, peeling yapabilirsiniz. Aynı işlemi yüz yıkama jeli ile karıştırıp yüzünüze de uygulayabilirsiniz.

Göz çevrenize iyi bakın
Yüz kremlerini asla göz çevrenize kullanmayın. Paranıza kıyın ve göz kremi satın alın.

Ellerinize bakım yapın
Ellerinizin üzerindeki yaşlanma belirtilerini hiçbir estetik ameliyat düzeltemez. Bu nedenle ellerinize iyi bakmanız gerekir. Yüzünüze uyguladığınız bakımı ellerinize de uygulayın. Mesela yüzünüze peeling yapıyorsanız, aynısıyla ellerinize de yapabilirsiniz.

Vitaminleri giyin
Cildinize C vitaminli krem sürerek antioksidan özelliklerinden faydalanabilir ve cildinizde güneşin bıraktığı hasarları onarabilirsiniz.

Meyve ile tazelenin
Elma, çilek, üzüm gibi malik asit içeren meyveleri tüketin. Hem sağlığınıza dikkat edip hem de dişlerinizi doğal şekilde beyazlatabilirsiniz.

Kirpiklerinizi sevin
Kirpiklerinize iyi bakın, göz kreminizi kirpiklerinize de sürerek onlara bakım yapabilir ve ileride dökülmelerini engelleyebilirsiniz.


Sizin de yaşlanmayı geciktirici doğal yöntemleriniz varsa, bizimle paylaşabilirsiniz.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Daha Önce Hiç Duymadığınız Cilt Bakımı Önerileri

Daha Önce Hiç Duymadığınız Cilt Bakımı Önerileri​ Nelerdir? Daha Önce Hiç Duymadığınız Cilt Bakımı Önerileri​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Daha Önce Hiç...

Kapat