Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Güzellik ve Bakım / Kadın Cilt Bakımı / Yaşlanmanın Gizli Belirtileri Ve Onlarla Savaşmanın Yolları
Yaşlanmanın Gizli Belirtileri Ve Onlarla Savaşmanın Yolları​

Yaşlanmanın Gizli Belirtileri Ve Onlarla Savaşmanın Yolları

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Yaşlanmanın Gizli Belirtileri Ve Onlarla Savaşmanın Yolları​ Nelerdir? Yaşlanmanın Gizli Belirtileri Ve Onlarla Savaşmanın Yolları​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Yaşlanmanın Gizli Belirtileri Ve Onlarla Savaşmanın Yolları​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​​​Zamanından önce yaşlılık belirtilerine sahip olmak hiçbirimizin hayali değildir. Peki, cildinizin genç ve sağlıklı görünmesi için ne yapabilirsiniz?

Yaşlanmanın gizli belirtileri ile savaşabilirsiniz! Unutmayın, konu yaşlılık belirtileri olunca, öncesinde tedbir almak her zaman tedavi etmekten daha kolay ve doğrudur. İşte onlar;

Yaşlılık lekeleri
Çillerkoyu lekelerkahverengi lekeler ve pigmentasyon yaşlanmanın gizli belirtileridirler.

Bizler yaşlandıkça, cildimizin rengi daha az birbirine eşit halde kalır ve kahverengi lekeler oluşmaya başlayabilir. Hatta çil görünümlü güneş lekeleri oluşabilir. Bunlar, güneşin verdiği zararların sonuçlarıdırlar. Bu nedenle de güneş kremi kullanmak son derece önemlidir. Vichy’nin kremleri bu konuda son derece başarılıdır.

Kuru saçlar
Eğer saçlarınız kötü durumdaysa, sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterirler. Saçlarınıza ihtiyaç duydukları özeni gösterin ve onlara sık sık nemlendirici maskelerle bakım yapın. Isı veren saç şekillendiricilerden uzak durmaya çalışın ve bunları mümkün olduğunca az kullanın. Sağlıklı beslenerek, saçınızın da beslenmesine katkı sağlayın.

Sarkmış cilt
Bizler yaş aldıkça cildimiz kendini yenileme özelliğini kaybetmeye başlar ve daha az kolajen üretir.

Kolajen üretiminin azalması 30’lu yaşlarımızda başlar ve 35 ile 55 yaşları arasında vücudumuz %40 daha az kolajen üretir. Bu da cildin sıkılığını yok eder ve sarkmasına neden olur.

Omega 3 açısından dengeli bir beslenme düzenine sahip olmak cildiniz için oldukça faydalı olacaktır.

Bunun dışında C vitamini, E vitamini ve omega 3 yağ asitleri içeren bakım kremlerini de tavsiye ederiz. Bu tip bir kremi kullanmaya başladıktan sonra 2-4 ay içinde farkı gözlerinizle göreceksiniz.

İnce dudaklar
Dolgun dudaklar sadece seksi değil aynı zamanda gençliğin de işaretidirler.

Dudaklarımızda, diğer her bölgemiz gibi, yaşlandıkça değişir ve hacimlerini kaybederler. Bu nedenle onları dolgunlaştırmak ya da dolgunluk ilüzyonu yaratmak genç görünmenizi sağlayacaktır.

Dudaklarınıza nemlendirici sürmenin dışında, volüm kaybınızı minimuma indirmek için yapabileceğiniz başka şeyler de var.

Öncelikle, sigarayı bırakın. Sonra, dudaklarınızı nemlendirirken paranıza kıyın ve kaliteli ürünler seçin.

Bunların dışında dudaklarınıza resitalin enjekte ettirebilirsiniz.

Kuru cilt
Bir diğer yaşlanma belirtisi ise incelen ve kuruyan cilttir.

Yaşımız ilerledikçe, cildimizin dış katmanı daha az su içermeye başlar ve bu da cildin kurumasına neden olur. Bunu engellemek için, derinlemesine nemlendiren ürünler kullanmalısınız. İçinde B5 vitamini içeren ürünleri tercih edin.

Cilt dokusunda değişim
Bebekler ve genç çocuklar çok güzel, yumuşacık ve pürüzsüz ciltlere sahiptirler. Gözenekleri görünmez ve yüzlerinde tüy bulunmaz.

Fakat, yaş ilerledikçe cildimiz daha az ince görünür, gözeneklerimiz genişler ve cildimiz matlaşır. Çenemizde ve dudak üstümüzde koyu kıllar çıkmaya başlayabilir. Cildinize bakım yaptırmak ve istenmeyen tüylerden kurtulmak akıllıca olacaktır.

Kırışıklıklar
Her kırışıklık birbiriyle eş değer ya da aynı şekle sahip değildirler.

Cilt uzmanlarına göre 2 tip ince çizgi vardır.

Yaşımız ilerledikçe dinamik çizgilere sahip olmaya başlarız. Bunlar, tekrarlanan hareketler sayesinde ortaya çıkarlar. Bir de statik çizgiler vardır. Bunlar ise bizden bağımsız hareket eden yerlerimizdeki çizgilerdir (burun yanından dudağa uzananlar gibi).

Bu çizgileri doldurmak ya da önlemek için bir çok yöntem vardır. Daha uzun süreli sonuçlar için botoks ya da dolgu yaptırmayı deneyebilirsiniz.

Ama estetik ve iğneler ile aranız yoksa o zaman iyi bir cilt bakımı rutinine sahip olmalı ve cildinizin elastikiyetini korumalısınız.

Bunun için dermatoloğunuza danışıp, ne tip ürünler kullanmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.


Unutmayın, sağlıklı bir yaşam tarzı ve düzenli cilt bakımı ile yaşlanmayı geciktirmeniz mümkün olacaktır.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Sabahları Göz Şişmesini Nasıl Engelleriz?

Sabahları Göz Şişmesini Nasıl Engelleriz​? Sabahları Göz Şişmesi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Sabahları Göz Şişmesini Nasıl Engelleriz​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı...

Kapat