Anasayfa / Sağlıklı Yaşam İçin Spor / Dikkat Etmeniz Gerekenler Ve Öneriler / Yaptığınız Sporun İşe Yaramamasının Nedenleri
Yaptığınız Sporun İşe Yaramamasının Nedenleri

Yaptığınız Sporun İşe Yaramamasının Nedenleri

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yaptığınız Sporun İşe Yaramamasının Nedenleri Nelerdir? Yaptığınız Sporun İşe Yaramamasının Nedenleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Yaptığınız Sporun İşe Yaramamasının Nedenleri yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Her gün spor yapsanız bile, doğru stilde yapmazsanız, istediğiniz sonucu alamazsanız.

Her gün düzenli olarak spor yapıyor ama bir sonuç alamıyor musunuz? Bunun nedeni büyük bir ihtimalle egzersizinizi yanlış şekilde yapmanızdır. Peki, doğru egzersiz şekli nasıl olmalıdır?

Formunuza ve duruşunuza odaklanın
Önemli olanın hız değil form olduğunu unutmayın. Birçok kişi egzersiz yaparken acele eder ve doğru formda durmaz, egzersizi yanlış yaparlar. Bunu yapmak egzersizi boşuna yapmak anlamına gelir.

Sadece tek bir kas grubuna odaklanmak
Tek bir kas grubunuza odaklanmak yerine birden fazla kas grubunuza odaklanan egzersizleri tercih edin. Böylelikle vücudunuzun her yerini çalıştırır ve daha ideal bir görünüm elde edersiniz.

Sadece ağırlık kaldırmaya odaklanıp kardiyovasküler egzersizlere atlamayın
Ağırlık kaldıran pek çok insan kardiyovasküler egzersizleri atlar ya da kısa tutar. Fiziksel fitnessın kas kuvveti olduğu kadar kardiyovasküler kuvvet ve esneklikle olduğunu unutmayın.

Yüzlerce mekik çekmek
İnsanların yüzlerce mekik çekip karın kaslarını görme hayalleri çok gerilerde kaldı. Çünkü çok sayıda çekilen mekik, kişinin sırt ve boynunda ağrılara sebep olur.

Kendinize dinlenme günü ayırmamak
Ağırlık kaldırmak, kasların liflerinin kırılmalarına sebep olur. Bu nedenle de her gün farklı bir kas grubuna odaklanmak ve haftada 1 gün kendinize ve kaslarınıza dinlenme günü ayırmak önemlidir.

Çalışma esnasında vücudunuzu susuz bırakmak
Spor yaptığınız süre içinde vücudunuzu susuz bırakmamanız son derece önemlidir. Çünkü vücudunuzdaki yeterli su miktarını korumak, kas kramplarını engeller ve kaslarınızın kendilerini daha çabuk iyileştirmelerini sağlar. Ayrıca hindistancevizi suyu içmek, spor esnasında, çok daha faydalıdır çünkü içinde bol miktarda potasyum bulunur. Potasyum vücudunuzun su dengesini ve kaslarınızın çalışmasını sağlar.


Son olarak, iyi sonuçlar almanız için sabırlı olmanız ve spor rutininizi bir düzene oturtmanız gerekir. Yukarıdaki tavsiyelere de uyarsanız, alacağınız sonuçlardan memnun kalacağınızdan eminiz.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Doğru Spor Ayakkabısı Nasıl Seçilmeli?

Doğru Spor Ayakkabısı Nasıl Seçilmeli? Spor Ayakkabısı Seçimi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Doğru Spor Ayakkabısı Nasıl Seçilmeli yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve...

Kapat