Anasayfa / Diyet / Diyet Nasıl Yapılır? / Diyet İçecekler & Gıdalar & Yemekler / Yağsız Vücut Kitlenizi Arttırıcı ve Yağ Azaltıcı Yiyecekler
Yağsız Vücut Kitlenizi Arttırıcı ve Yağ Azaltıcı Yiyecekler

Yağsız Vücut Kitlenizi Arttırıcı ve Yağ Azaltıcı Yiyecekler

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Yağsız Vücut Kitlenizi Arttırıcı ve Yağ Azaltıcı Yiyecekler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Yağsız Vücut Kitlenizi Arttırıcı ve Yağ Azaltıcı Yiyecekler yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Yağsız Vücut Kitlenizi Arttırıcı ve Yağ Azaltıcı Yiyecekler

Yağsız vücut kitlenizi arttırmak, iskelet sisteminizi desteklemek, kilo kontrolünüzü sağlamak, metabolizmanızın düzenli çalışmasını sağlamak ve beyninizin sağlıklı çalışması için, yapabileceğiniz en iyi şeylerlen biridir.

Yoğurt

Sade veya yağsız tercih ettiğiniz zaman yoğurt, yağsız vücut kütlenizi arttırmaya yardımcı olur. İçeriğindeki kalsiyum, yağsız protein, B12 Vitamini, magnezyum ve potasyum sağlıklı kaslara sahip olmanızı sağlarlar.

Balık
Protein açısından zengin olan balık, kolay sinidirilir, B12 Vitamini , magnezyum ve potasyum içerir. Ayrıca çoğunlukla düşük yağ oranına da sahiptir. İçeriğindeki omega 3 ise metabolizmanızın dostudur. Omega 3 gibi yağlar, kalp dostudurlar ve metabolizmanızın hızlanmasına, yağların daha hızlı yakılmasına yardımcı olurlar.

Yapraklı yeşillikler
Ispanak, marul, lahana gibi yapraklı yeşillikler kaslarınız için çok sağlıklıdırlar. Büyük oranda protein içerdikleri için kaslarınızın yeniden yapılanmasına, iyileşmelerine yardımcı olurlar. Düşük kalorilidirler ve alkali oldukları için de iltihaplanmayı önlerler.

Yumurta
Yağ yakımı ve kas oluşumu için yumurta tüketmek önemlidir. Üstelik uzun süre tok tuttuğu için de kilo kontrolüne yardımcı olan yumurta, D Vitamini, B12 ve A vitamin açısından zengindir.

Kenevir protein
Eğer vejeteryansanız protein alamamaktan endişe etmeyin. Kenevir protein de yağsız proteinlerdendir ve vücuttaki yağı azaltarak beyin sağlığını destekler. 3 yemek kaşığı kenevir proteininde 12 gr. protein veomega 3 yağ asitleri, magnezyum, lif, potasyum ve klorofil bulunur. Yoğurtlarınıza, smoothielere katarak kenevir proteininizi tüketebilirsiniz. Üstelik kenevir proteini enerji yükseltmeye, depresyonu yenmeye, bel bölgesindeki yağlardan kurtulmaya ve sindirime de yardımcıdır.

Düşük nişastalı sebzeler
Patates, balkabağı, baklagiller, bezelye ve mısır dışındaki her sebze düşük nişastalıdır. Düşük nişastalı sebzeler düşük glisemik indekse sahiptirler ve bu da onların yağları azaltmalarını sağlar. Böylece kilo verebilirsiniz.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Proteini Tabağınıza Eklemenizi Sağlayacak Baklagiller

Proteini Tabağınıza Eklemenizi Sağlayacak Baklagiller hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Proteini Tabağınıza Eklemenizi Sağlayacak Baklagiller yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık...

Kapat