Yağlı Saçlara Çözümler

Yağlı Saçlara Çözümler

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Yağlı Saçlar İçin Bakım Önerileri Nelerdir? Yağlı Saçlara Çözümler​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Yağlı Saçlara Çözümler​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​​​​

Biriyle tanıştığınız ilk birkaç saniye çok önemlidir. Çünkü o birkaç saniyede ilk izlenim edinilir. Bu da saçlarınızdan başlayarak, her yerinizin bakımlı olmasının önemini açıklar. Ne olursa olsun yağlı saç, bir insanda en kötü izlenimi bıraktıran fiziksel görünümlerden biridir. Peki, yağlı saçlara sahipseniz ne yapacaksınız?

Tabii ki aşağıdaki formüllerden yararlanacaksınız!

Yağlı saçın nedeni köklerdir
Öncelikle yağlı saça nelerin sebep olduğunu bulalım. Genellikle yağlı saça sahip olmak, genetik bir durumdur. Ebeveynlerden birinde bu problem varsa, çocuklarda da büyük ihtimalle olur.

Yağ, deri dokusundan salgılanmaktadır. Deri altında üretilen sebum, nemi tutar fakat çok sayıda nem üretildiği zaman, bir kısmı deriden dışarı çıkar. Sonuç olarak da yağlı saç oluşur. Ayrıca hormonal değişimler, kullanılan ilaçlar ve bazı hastalıklar da yağlı saçlara sebep olabilirler.

Günlük bakım önerileri
Düz saçlar, dalgalı saçlara göre daha çabuk yağlı görünürler. Bunu önlemek için, saçınızı günlük olarak, yağlı saçı hedef alan bir şampuanla yıkayın. Birçok çay ağacı (tea tree) yağı özlü şampuan çeşidinden istediğinizi denemenizi öneririz.

Ayrıca yağlı saça sahip olanlar, saç kremini sadece saç uçlarına kullanılmalı ya da hiç kullanılmamalıdırlar. Genellikle yağlı saça sahip olanların kreme de ihtiyacı olmaz.

Ayrıca saç fırçanızı tarakla değiştirmek de saçınıza iyi gelecektir.

Ev yapımı tarifler

  1. Saçınızı 2 yemek kaşığı sirke ve bir bardak su karışımı ile durulayın ya da çeyrek bardak limon ve 1 bardak suyla durulayın.
  2. Saçınıza kuru bir görüntü vermek için alkol içeren bir içeceği saçınıza uygulayabilirsiniz. Birkaç yemek kaşığı alkolü, 1 bardak suya katın ve temiz saçınıza uygulayın. Ardından su ile durulayın.
  3. Çeyrek bardak elma sirkesi ve 1 bardak suyu karıştırarak bir sprey kabına koyup, bunu saçınıza uygulayabilirsiniz.
  4. Etkisi azaltılmış bir çayı saçınıza kullanın ve saçınızı durulayın.


Sağlıklı beslenmek ve sağlıklı saçlar
Saçınızı ve saç derinizi temiz tutmanın en temel kuralı sağlıklı beslenmektir. Günlük diyetinize somon, ceviz, ıspanak ve havucu ekleyin. Yüksek proteinli gıdalar ayrıca sağlıklı saç için önemlidirler. Yetersiz protein alımı, saç azalmasına ve saç dökülmesine neden olabilir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Saç Dökülmesinin Nedenleri

Saç Dökülmesinin Nedenleri Nelerdir? Saç Dökülmesinin Nedenleri​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Saç Dökülmesinin Nedenleri​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık...

Kapat