Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri

Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri Nelerdir? Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​​​

Yağlı ciltlerle baş etmesi zordur ve doğru bakım önerileri bulmak da o kadar kolay değildir. Ama hemen ümitsizliğe kapılmayın, bu önerilerimiz çok işinize yarayacak!

Yumurta ve şeker maskesi
Siz daha önce hiç cildinizden yağı söküp atan bir maske kullandınız mı? Size önereceğimiz bu maske tam yağlı ciltlere göre! Biraz yumurta ile biraz şekeri alın ve karıştırın. Daha sonra yüzünüze daireler yaparak uygulayın. Cildinizdeki değişime inanamayacaksınız!

Renklendirici nemlendiriciler
Eğer cildinizdeki yağlanmadan kurtulmak istiyorsanız işe nemlendiricinizle başlamalısınız. Cildinizi nemlendirirken, aynı zamanda renklendiren bu nemlendiriciler sayesinde ekstra bir fondöten kullanmanıza gerek kalmaz ve üzerine sadece biraz pudra sürerek, cildinizin daha az yağlanmasını sağlayabilirsiniz.

Fazla yağı alan kağıtlar
Cildinizdeki yağı alan kağıtlar gerçekten de işe yarıyorlar. Bu kağıtlar makyajınızı bozmadığı gibifazla yağı da alırlar.

Portakal ve yumurta sarısı maskesi
Biraz portakal suyu ve yumurta sarısı ile yapacağınız maskeniz yüzünüzdeki fazla yağı alacaktır. Bu maskeyi haftada 1 defa uygulayın ve cildinizin ışıldadığını ve daha az yağlandığını görün!

Su bazlı nemlendiriciler
Cildiniz yağlıysa, kullanacağınız nemlendiriciyi çok iyi seçmelisiniz. Su bazlı nemlendiriciler hafiftirler ve içlerinde yağ bulunmaz. Böylece gözeneklerinizin nemlendiricinizle tıkanması gibi bir derdiniz olmaz. Cildiniz yağlıysa mutlaka su bazlı nemlendiricileri tercih edin.

Haftada bir cildinize peeling yapın
Haftada bir cildinize peeling yaparak, onu ölü hücrelerden arındırın ve cildinizin parlamasını sağlayın.

Pudralayın
Yağ emici pudra gerçekten de bir makyaj mucizesidir. Neutrogena bu konudaki en iyi markalardan biridir, bir deneyin deriz.

Alkol bazlı temizleyicilerden uzak durun
Bu ürünler cildinizi tamamen kuruturlar ve cildinizi gergin hissetmenize neden olurlar. Cildinize daha iyi davranan bir temizleyici bulun.

Yağlı cildinize bu önerilerimizi bir an önce uygulayın, sonuçlara inanamayacaksınız!

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Ne Zaman Göz Kremi Kullanmaya Başlamalısınız?

Ne Zaman Göz Kremi Kullanmaya Başlamalısınız? Göz Kremi Kullanmaya Başlama Zamanı hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Ne Zaman Göz Kremi Kullanmaya Başlamalısınız ​yazısını sadece...

Kapat