Anasayfa / Sağlıklı Yaşam İçin Spor / Jimnastik / Yağlarınızı Eritecek Ve Kas Oranınızı Arttıracak Egzersizler
Yağlarınızı Eritecek Ve Kas Oranınızı Arttıracak Egzersizler

Yağlarınızı Eritecek Ve Kas Oranınızı Arttıracak Egzersizler

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yağlarınızı Eritecek Ve Kas Oranınızı Arttıracak Egzersizler Nelerdir? Yağlarınızı Eritecek Ve Kas Oranınızı Arttıracak Egzersizler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Yağlarınızı Eritecek Ve Kas Oranınızı Arttıracak Egzersizler yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Sadece yazları değil, kışları da güzel ve kaslı bir vücuda sahip olmak istiyorsanız, size, kardiyo hızlandırıcı egzersizleri yapmanızı öneririz.

Kardiyo hızlandırmak neden ve nasıl işe yarar?

Kardiyo hızlandırıcı egzersizler hem çok eğlenceli, hem de etkilidirler. Çünkü hem güç çalışmasının, hem de aerobiğin kombinasyonudularr. Ayrıca araştırmalar gösteriyor ki, bu egzersiz tipi, kas ağrılarına neden olmamakta ve sporcuların kas iyileşmesine de yardımcı olmaktadır.

Atlama ipi ile kardiyo
Yağ yakıcı egzersiz setlerinizin arasında, iple, 100 ile 200 defa atlayın. Bu, egzersizlerinizin daha efektif olmasına yarayacaktır.

Kardiyo hızlandırma egzersizi
Bu çalışmaya başlamadan önce hafif kardiyo ile 5 dakika kadar vücudunuzu ısıtın. Her güç çalışması egzersizini 10’ar defa ikişer set olarak yapın.

Göğüs presi (chest press)
Başlama pozisyonu: Sırt üstü uzanın ve ayaklarınızı yere düz olarak yerleştirin. Her elinize bir adet dambıl alın, dambılları tavana doğru, omuzunuzdan itibaren kolunuz dümdüz olana kadar kaldırarak,kollarınızı güçlendirin.

Hareket: Dambılları, dirsekleriniz 90 derece açıyla duracak şekilde, yavaşça aşağı doğru indirin ve daha sonra hareketi tekrarlayın.

Kardiyo: 100 ile 200 defa arasında ip atlayın ve ya 1-2 dakika kuvvetli kardiyo yapın.

Geriye doğru
Başlama pozisyonu: İki elinizde birer dambıl tutarak dik durun, kollarınız dümdüz bir şekilde aşağıya doğru duruyor olsun, bilekleriniz içeri doğru baksın. Kalçalarınızı da kullanarak öne doğru eğilin ve bu sırada dizlerinizi, sırtınız yere paralel olana kadar, hafifçe kırın. Kollarınız, dirseklerde çok hafif bir kırılma olarak, düz durmaya devam etsin.

Hareket: Dirseklerinizi iki yanınızda tutarak kırın ve tavana doğru kaldırın. Bu sırada omuzlarınızı birbirine doğru yaklaştırın. Dambılları yere doğru indirin ve bu hareketi tekrarlayın.

Kardiyo: 100 ile 200 defa arasında ip atlayın ve ya 1-2 dakika kuvvetli kardiyo yapın.

Pazu bükme hareketi
Başlama pozisyonu: Dik durun, her elinizde bir dambıl olsun ve kollarınız düz olsun ama dirseklerinizi hafifçe kırın ve avuç içleriniz ileri baksın.

Hareket: Dirseklerinizi kırın, dambılınızı omuzlarınıza doğru kaldırın. Pazularınızı dambılları kaldırınca iyice sıkın ve daha sonra başlama pozisyonunuza geri dönerek tekrarlayın.

Kardiyo: 100 ile 200 defa arasında ip atlayın ve ya 1-2 dakika kuvvetli kardiyo yapın.

Bisiklet
Başlama pozisyonu: Parmak uçlarınızı başınızın arkasına koyun ve sırt üstü yatarak tavana bakın. Dizlerinizi kırın ve ayaklarınızı yere basılı tutun.

Hareket: Eş zamanlı bir şekilde, sağ omuzunuzu sol dizinize doğru yaklaştırın ve bu sırada dizinizi de göğsünüze doğru yaklaştırın. Dirseğinizi dizinize değdirin ve bunu iki yanla da yapın. Bu hareketi yaparken kafanızı ve boynunuzu öne doğru hareket ettirmediğinizden emin olun ve üst vücudunuzu kaldırmak için de abdominal kaslarınızı kullanın.

Kardiyo : 100 ile 200 defa arasında ip atlayın ve ya 1-2 dakika kuvvetli kardiyo yapın.

Dirsek dize hareketi
Başlama pozisyonu: Şınav pozisyonu alarak yere yatın.

Hareket: Bir dizinizi öne getirerek zıt taraftaki dirseğinize dokunun ve başlama pozisyonunuza geri dönün. Daha sonra diğer yanla aynı hareketi tekrarlayın. Bu egzersizi iki yanla da bir kere yaptığınızda, 1 sayın.

Kardiyo: 100 ile 200 defa arasında ip atlayın ve ya 1-2 dakika kuvvetli kardiyo yapın.


İşte bu kadar, kolay gelsin!

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Üst Vücudunuzu Sıkılaştıracak Mükemmel Egzersizler

Üst Vücudunuzu Sıkılaştıracak Mükemmel Egzersizler Nelerdir? Üst Vücudunuzu Sıkılaştıracak Mükemmel Egzersizler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Üst Vücudunuzu Sıkılaştıracak Mükemmel Egzersizler yazısını sadece bilgi edinme...

Kapat