Anasayfa / Hastalıklar, Korunma ve Tedavi / Cilt Hastalıkları / Vücuttaki Sivilcelerden Kurtulun
Vücuttaki Sivilcelerden Kurtulun

Vücuttaki Sivilcelerden Kurtulun

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Vücuttaki Sivilcelerden Nasıl Kurtulunur? Vücuttaki Sivilcelerden Kurtulma hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Vücuttaki Sivilcelerden Kurtulun yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Vücudunuzda çıkan sivilcelerden ve sırtınızda oluşan sivilcelerden kurtulmak için doğru yöntemleri denemeniz gerekmektedir. Yanlış uygulamalar vücudunuzdaki sivilceleri daha kötü hale getirebilir. Öncelikle vücudunuzda çıkan sivilcelerin yüzdeki sivilceler ile aynı olduğunu bilmelisiniz. Fakat tedavisi ve bakımı farklılık gösterebilir.

Vücut sivilcesi bakımını iyi bilmek, hem yeni sivilcelerin çıkmasını hem de mevcut olanların yayılmasını engeller.

İlk önce temizleyin
Geleneksel kalıp sabunlar cildinizi kurutacağı ve sivilceleri azdırabileceği için kullanmamanız en iyisi. Onun yerine nemlendirici içeren, kokusuz, hafif bir temizleme sabunu kullanabilirsiniz.

Ayrıca aktarlarda satılan, sadece vücut sivilceleri için yapılmış ürünlerle de iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Tüm liflerinizi atın
Vücut aknesi fırçalamakla veya ovalamakla gitmez. Tam tersi cildinize iyilik yerine kötülük etmiş olursunuz. Cildinizi sert bir şekilde ovalamak iltihabı artırır ve sivilce oluşumunu kolaylaştırır. En doğru yol, ellerinizle ya da temiz yumuşak bir bezle ilgili bölgeyi dikkatlice yıkamaktır.

Banyo yapın
Ilık bir suyla yıkanmak ölü deri hücrelerinden arınmanızı kolaylaştıracaktır. Hücre enkazından kurtulmak gözenekleri açık ve temiz tutarak akne oluşma riskini azaltacaktır.

Bazı estetisyenler deniz tuzunun iltihaplı bölgelere iyi geldiğini, banyo yapılacak suya bir miktar katılması gerektiğini savunmaktadır. Bu tür bir bakım tercih ediyorsanız sivilceli bölgelerin bu suda en az 20 dakika kalmasına dikkat etmelisiniz.

Sivilce ilacı veya krem kullanın
Cilde sürülen kremler deri dökülmesine yardımcı olurken sivilce yapan bakterileri de azaltır. Eğer vücudunuzdaki sivilceler hafifse tüm eczanelerde bulabileceğiniz sivilce losyonlarını kullanabilirsiniz. Eğer sivilcelerinizin durumu ağırsa doktorunuzla konuşarak size uygun ilaca başlayın.

Kıyafetlere dikkat edin
Pamuk gibi doğal maddeler cildinizin hava almasına izin verir. Sıkı ve vücudu saran kıyafetlerden uzak durun. Yün gibi kaşıntı yapıcı kıyafetler giymeyin. Bu malzemeler vücudunuzu rahatsız edebilir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Uyuz Hastalığı

Uyuz Hastalığının Belirtileri Nelerdir, Tedavisi Nasıldır? Uyuz Hastalığının Belirtileri Ve Tedavisi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Uyuz Hastalığı yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve...

Kapat