Anasayfa / Diyet / Diyet Nasıl Yapılır? / Diyet Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler! / Vücutta Şişkinliğe ve Ödeme Sebep Olan Yiyecekler Nelerdir?
Vücutta Şişkinliğe ve Ödeme Sebep Olan Yiyecekler Nelerdir ?

Vücutta Şişkinliğe ve Ödeme Sebep Olan Yiyecekler Nelerdir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Vücutta Şişkinliğe ve Ödeme Sebep Olan Yiyecekler Nelerdir? Vücutta Şişkinliğe ve Ödeme Sebep Olan Yiyecekler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Vücutta Şişkinliğe ve Ödeme Sebep Olan Yiyecekler yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Vücutta Şişkinliğe ve Ödeme Sebep Olan Yiyecekler

Gün içinde şişmiş bir karınla gezmek istemiyorsanız önemli günlerinizde aşağıdaki yiyeceklerden uzak durun!

Tuz

Normalde yediğinizden daha fazla tuz tükettiğiniz zaman vücudunuz su tutar ve normalden daha şiş gözükür.

Brokoli ve lahana
İnanması zor ama ikisi de vücudun çok su tutmasına sebep olan gıdalardır! Birçok sebzenin faydaları kadar vücudumuza gaz yapma etkisi de vardır ve brokoli ve lahana bunların başında gelirler. Ama brokolinin A ve C vitamini deposu olması, beta karoten ve lif açısından zengin olması, lahananın ise düşük yağ ve kalori oranı, kansere karşı koruyucu olması, aynı zamanda lif ve C vitamini içermesi bu sebzelerin gaz yapıcı etkilerini görmezden gelmemiz için son derece iyi nedenlerdir!

Sakız
Sakız çiğnerken yaptığımız hareket hava yutmamızı sağlar ve bu yuttuğumuz havalar karnımıza ve bağırsaklarımıza dolarlar. Lolipop emmek de vücudumuza aynı etkiyi yapar, bu nedenle canınız sakız çiğnemek istediğinizde, bu çiğneme mimiğini su içerek de yapabilir ve vücudunuzun su almasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca çekirdek ve kuruyemiş yemek de ağzınızı oyalamanızı sağlayacaktır.

Fasulye
Fasulyeler lif, protein ve antioksidan açısından zengin oldukları için son derece yararlıdırlar ama aynı zamanda içinde bulunan oligosakkarit sebebiyle vücudumuzda gaz oluşmasına sebep olurlar ve bu da vücudumuzun şişmesine sebep olur.

Asitli içecekler
Soda ve bira gibi içecekler vücudumuzun şişmesi sebep olur. İçeceklerin içindeki karbon dioksit baloncukları şişkinlik ve gaza sebep olurlar.

Kızarmış yiyecekler
Kızarmış yağları sindirmesi daha zordur ve bunları parçalamak için mide daha çok çalışmak durumunda kalır. Bu da vücudumuzun gaz yapmasına sebep olur.

Elma
Elma bir başka sağlıklı ama gaz yapıcı gıdadır. Elmanın içindeki fiberleri sindirmek zordur ve bu vücudumuzda gaz oluşmasına sebep olur.

Siz de vücudunuzda sıkça oluşan şişlik ve ödemden şikayetçiyseniz, özellikle de özel günler öncesi bu yiyecekleri çok fazla tüketmemenizi tavsiye ederiz.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Kilo Verme Zamanınızın Geldiğini Gösteren İşaretler Nelerdir?

Kilo Verme Zamanınızın Geldiğini Gösteren İşaretler Nelerdir? Kilo Verme Zamanınızın Geldiğini Gösteren İşaretler​​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kilo Verme Zamanınızın Geldiğini Gösteren...

Kapat