Anasayfa / Sağlık Rehberi / Vitamin Ve Mineraller / Vücudunuzun Her Gün İhtiyaç Duyduğu Mineraller
Vücudunuzun Her Gün İhtiyaç Duyduğu Mineraller

Vücudunuzun Her Gün İhtiyaç Duyduğu Mineraller

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Vücudunuzun Her Gün İhtiyaç Duyduğu Mineraller Nelerdir? Vücudunuzun Her Gün İhtiyaç Duyduğu Mineraller hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Vücudunuzun Her Gün İhtiyaç Duyduğu Mineraller yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Sağlıklı beslenmek ihtiyacımız olan vitamin ve mineralleri almanızı sağlar.

Potasyum
Muz ve patates iyi birer potasyum kaynağıdırlar. Potasyum, sağlıklı tansiyon için önemlidir ve eksik alınması kalp atışında düzensizliklere ve kramplara neden olur.

Folik asit
Özellikle kadınların ihtiyaç duydukları folik asit pek çok vücut fonksiyonu için gereklidir. Ispanak, pirinç, sebzeler, yumurta ve yengeç iyi birer folik asit kaynağıdırlar.

Selenyum
Selenyum, hücrelerin zarar görmelerini engeller ve pek çok sağlık sorununu önler. Ton balığı, pisi balığı, jambon, karides, yumurta, pirinç, süzme peynir ve makarna ihtiyacınız olan selenyumu karşılayacaktır.

Kalsiyum
Sağlıklı ve güçlü kemikler için kalsiyum önemlidir. Ayrıca kemik erimesi gibi pek çok hastalığa karşı bizi koruyan kalsiyumu süt ürünlerinden ve yapraklı yeşilliklerden alabilirsiniz.

Magnezyum
Kemik ve kas fonksiyonları için önemli olan magnezyumu, soya fasulyesi, kayısı, kabuklu yemişler, tam tahıllar, yapraklı yeşil sebzeler ve muzdan alabilirsiniz.

Çinko
İmmün sistemi, enzim üretimi, DNA üretimi, yaraların iyileşmesi, hücre bölünmesi, büyüme ve gelişme için çok önemli olan çinkoyu istiridye, yengeç, sığır eti, kabuklu yemişler, ıstakoz, fasulye, yoğurt ve peynirden alabilirsiniz.

Demir
Anemiyi önlemenin yolu yeterince demir almaktan geçer. Demiri, kuru meyvelerden, kırmızı etten, balıktan, domuz etinden, fasulyeden alabilirsiniz.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Madde Bağımlılığı Tedavisi

Madde Bağımlılığı Tedavisi Nasıldır? Madde Bağımlılığı Tedavisi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Madde Bağımlılığı Tedavisi yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık...

Kapat