Anasayfa / Sağlıklı Yaşam İçin Spor / Fitness / Vücudunuzu Ve Zihninizi Yenilemenizi Sağlayacak Fitness İpuçları
Vücudunuzu Ve Zihninizi Yenilemenizi Sağlayacak Fitness İpuçları

Vücudunuzu Ve Zihninizi Yenilemenizi Sağlayacak Fitness İpuçları

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Vücudunuzu Ve Zihninizi Yenilemenizi Sağlayacak Fitness İpuçları Nelerdir? Vücudunuzu Ve Zihninizi Yenilemenizi Sağlayacak Fitness İpuçları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Vücudunuzu Ve Zihninizi Yenilemenizi Sağlayacak Fitness İpuçları yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Vücudunuzu baştan aşağı sıkılaştırmak mı istiyorsunuz?

Derin nefes alın

Günde birkaç dakikanızı meditasyon yaparak geçirin. Stresin yeme alışkanlıklarınızı bozmasına izin vermeyin. Derin bir nefes alın ve rahatlayın.

Pozitif olun
Daima pozitif olun. Araştırmalar, pozitif tavırları sürdürmenin hedeflere çok daha kolay ulaşılmasını desteklediğini göstermektedir. İstediğiniz sürede istediğiniz kiloyu vermediyseniz üzülmeyin, şimdiye kadar başardıklarınızla gurur duyun ve pozitif düşüncelerinizi zihninizden uzaklaştırmayın.

Su için
Günde 8-12 bardak su için. Bu, şişkinlik oluşumunu önleyecek ve iştahınızı bastıracaktır. Üstelik metabolik fonksiyonlarınızın da hızlanmasını sağlar. Size bir de ipucu; suyunuzu soğuk içerseniz 70 kalori daha fazla yakarsınız.

Sebze yiyin
Sebzelerin pek çok faydaları vardır. İçlerinde bolca lif ve su barındırırlar. Üstelik az kalori içerdikleri için kilo vermenize de yardımcı olurlar.

Arkadaşlarınızdan destek alın
Kilo verme kararınızdan arkadaşlarınızı ve ailenizi de haberdar edin. Onların destekleri sizi çok daha fazla teşvik edecek ve kilo vermenizi kolaylaştıracaktır.

Spora haftada 6 gün öncelik verin
Sporunuz için, günde 1 saati mutlaka ayırın. Her gün spor yapmanın fiziksel ve zihinsel faydalarını kısa sürede farkedeceksiniz.

Kalori alımınızı kontrol edin
Bütün gün, sürekli sebze ve meyve yemek zorunda değilsiniz. Dengeli bir beslenme planı ve porsiyon kontrolü sayesinde fazla yemenin önüne geçebilir, kilo vermeye devam edebilirsiniz.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Yeni Başlayanlar İçin CrossFit Hareketleri

Yeni Başlayanlar İçin CrossFit Hareketleri Nelerdir? Yeni Başlayanlar İçin CrossFit Hareketleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Yeni Başlayanlar İçin CrossFit Hareketleri yazısını sadece bilgi...

Kapat