Anasayfa / Sağlıklı Yaşam İçin Spor / Dikkat Etmeniz Gerekenler Ve Öneriler / Vücudunuzdaki Stresi Azaltacak Egzersizler
Vücudunuzdaki Stresi Azaltacak Egzersizler

Vücudunuzdaki Stresi Azaltacak Egzersizler

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Vücudunuzdaki Stresi Azaltacak Egzersizler Nelerdir? Vücudunuzdaki Stresi Azaltacak Egzersizler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Vücudunuzdaki Stresi Azaltacak Egzersizler yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Stresle başa çıkma yöntemlerinden en iyisi egzersiz yapmaktır. Bazı özel egzersiz çeşitleri diğerlerinden çok daha faydalı olacaktır. İşte stresinizi düşürmenize en çok yardımcı olabilecek egzersizler.

Yürüyüş yapmak

Ne hızda olursa olsun yürüyüş yapmak, stresinizin azalmasını sağlar. Ayrıca, kalbiniz ve kilonuz için de iyidir ve eklemlerinizi koşmak gibi yormaz. Her gün, 30-45 dakika arasında yürüyüş yapmaya özen gösterin.

Yoga
Son zamanlarda iyice popülerleşen yoga, stresi azaltan sporların başında gelir. Yoga, beyninize giden oksijen akışını arttırır ve serotonin seviyenizi arttırarak stresinizi azaltır.

Esneme hareketleri
Esneme hareketi yapmanın aslında etkili bir egzersiz olduğunu biliyor muydunuz? Üstelik stresseviyenizi de düşürmeye yarayan esneme hareketleri, kas ağrılarına iyi gelir ve esnekliğinizi arttırır. Ayrıca kalp atışını düşürür ve kas ağrılarının oluşumunun önüne geçer. Hangi sporu yapıyor olursanız olun öncesinde ve sonrasında mutlaka esneme hareketlerini de yapın. Duruşunuzun düzeldiğini ve performansınızın arttığını göreceksiniz.

Dans etmek
Stresle baş etmede birebir olan dans, sizi mutlu eder, mükemmel bir egzersiz çeşididir ve kaslarınızı çalıştırır.

Tai-Chi
Bir Çin meditasyonu türü olan Tai-Chi, sizi mutlu eder, stresinizi azaltır, esnekliğinizi arttırır ve yaşlanmanızı önler.

Yüzmek
Yüzmek sizi fiziksel ve zihinsel olarak rahatlaran bir egzersizdir. Suyun içinde yapıldığı için eklemlerinizi de yormayan bu spor dalı vücudunuzu sıkılaştırır, nefes alışınızı iyileştirir ve kalp atışlarınızı düşürerek stresinizi azaltır.

Pilates
Vücudunuzu tümden güçlendiren pilates, omuriliğinizin de güçlenmesini sağlar. Stresinizi azaltır, toksinleri atmanızı sağlar ve karın, popo hatta sırt kaslarınızı en kısa sürede güçlendirir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Spordan Sonra Vücudunuzu Onaracak İçecekler

Spordan Sonra Vücudunuzu Onaracak İçecekler Nelerdir? Spordan Sonra Vücudunuzu Onaracak İçecekler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Spordan Sonra Vücudunuzu Onaracak İçecekler yazısını sadece bilgi...

Kapat