Anasayfa / Diyet / Diyet Nasıl Yapılır? / Diyet İçecekler & Gıdalar & Yemekler / Vücudunuz İçin En Faydalı İçecekler Nelerdir?
Vücudunuz İçin En Faydalı İçecekler

Vücudunuz İçin En Faydalı İçecekler Nelerdir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Vücudunuz İçin En Faydalı İçecekler Nelerdir? Vücudunuz İçin En Faydalı İçecekler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Vücudunuz İçin En Faydalı İçecekler yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Vücudunuz İçin En Faydalı İçecekler

Su içmeniz gerektiğini biliyorsunuz ama her gün yeteri kadar su içmekte zorlanıyor musunuz? O zaman aşağıdaki seçenekleri gözden geçirin.

Su

Vücuda iyi gelen sıvılardan bahsediyorsak tabii ki de listenin başında su olacak. Sodyum, şeker, yağ ve kalori neredeyse hiç içermeyen su, vücudunuz için en önemli yakıttır.

Yeşil çay
Daha az kafein içeren yeşil çay pek çok çaydan daha faydalıdır. Yeşil çay kolesterolü düşürür, bazı kanser risklerini azaltır, kilo kontrolü sağlar ve alerji semptomlarını azaltır.

Portakal suyu
Taze sıkılmış olarak tüketilmesini önerdiğimiz portakal suyu C vitamini açısından zengindir, kalp hastalıkları ve kansere yakalanma riskini azaltır. Üstelik vücudunuzun demiri absorbe etmesini sağlar.

Süt
İçerdiği kalsiyum ve proteinler sayesinde kemiklerinizi sağlıklı kılar. Normal sütten rahatsız olanlar laktozsuz süt içmeyi deneyebilirler.

Kırmızı şarap
Günde bir kadeh kırmızı şarap doktoru uzak tutar. Ayrıca kolesterolü düşürür ve kalp sağlığını destekler.

Meyveli smoothie
Meyveler, vitamin almanın en lezzetli yoludurlar. Yağsız yoğurtla hazırlayabileceğiniz smoothielersayesinde hem kalsiyum, hem B vitamini, hem riboflavin hem de daha pek çok şeyi almış olursunuz.

Ev yapımı meyve suyu
Kendinize iyi bir meyve suyu sıkacağı alın ve meyve suyu sıkmaya başlayın. Ev yapımı meyve suları size enerji verecek, metabolizmanızı hızlandıracak ve immün sisteminizi kuvvetlendirecektir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Mideniz Kötüyken Yiyebileceğiniz En İyi Yiyecekler

Mideniz Kötüyken Yiyebileceğiniz En İyi Yiyecekler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Mideniz Kötüyken Yiyebileceğiniz En İyi Yiyecekler yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız...

Kapat