Anasayfa / Sağlık Rehberi / Vitamin Ve Mineraller / Vitamin Eksikliği Ve Hastalıklar
Vitamin Eksikliği Ve Hastalıklar

Vitamin Eksikliği Ve Hastalıklar

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Hangi Vitamin Eksikliği Hangi Hastalıkların Oluşmasına Yol Açar? Vitamin Eksikliği Ve Hastalıklar hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Vitamin Eksikliği Ve Hastalıklar yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Vitamin hayatımızda sağlıklı bir yaşantı sürdürebilmemiz için büyük bir alanı kapsamaktadır. Hayatımızda olmazsa olmazlar arasında yer alan vitaminler eksikliğinde birden fazla hastalığı da meydana getirmektedir. Vitamin eksikliği ve hastalıklar vazgeçilmez oluyor.

Vitamin ilaçları tabi ki insan vücudu için yararlıdır. Lakin şunu unutmamak gerek ki vitamin dozundan fazla yada az alındığında ilaçtan ziyade zehir kapsamına giriyor. Bu yüzden yeterli miktarda ne eksik ne fazla kullanmanız yararınıza olacaktır.

Peki ya vitamin eksikliği ve hastalıklar nelerdir?

  • C vitamini eksikliğinde cilt ve diş eti problemleri.
  • A vitamini eksikliğinde görme problemleri.
  • D vitamini eksikliğinde kemik problemleri.
  • B vitamini eksikliğinde cilt ve sinir sistemi problemleri oluşuyor.
  • Vejetaryen beslendiği bilinen kişilerde ise, hayvansal gıda tüketmediklerinden dolayı B12 vitamini eksikliği görülüyor. Bu nedenle vejetaryen beslenmeyi tercih eden kişilere tedbir amaçlı B12 vitaminini öneriliyor.

Her zaman için yeterli beslenmeli ve vücudumuzdaki vitaminleri dengelemeliyiz. Vitamin Eksikliği ve hastalıklar oluşmaması için doktora başvurmadan ilaç temin etmemeliyiz.

Vitamin eksikliği ve hastalıklar oluşmaması için
Süt çocukluğu dönemi:
 D Vitamini
Gebelik: Folik asit
Böbrek yetmezliği olanlar ve diyaliz hastaları: Folik asit, D vitamini
Mide ve bağırsak ameliyatı geçirenler: B12 vitamini
Barsaktan emilim problemi ile seyreden hastalıklar: D vitamini, B12
Yoğun alkol kullanımı: B1, B12
Şeker hastaları: B1, B6
Vejetaryen: B12

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Her Kadının Bilmesi Gereken En Önemli Vitaminler

Her Kadının Bilmesi Gereken En Önemli Vitaminler Nelerdir? Her Kadının Bilmesi Gereken En Önemli Vitaminler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Her Kadının...

Kapat