Vitamin Deposu Bakla

Vitamin Deposu Bakla

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Baklanın Faydaları Nelerdir? Baklanın Faydaları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Vitamin Deposu Bakla yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Baklanın vitamin ve protein açısından son derece zengin bir besin olduğunu dile getiren uzmanlar, baklanın içerisinde A,B,C, Bl, B2, B6 ve Kvitaminlerinin yanı sıra potasyum, kalsiyum, demir ve magnezyum mineralleri bolca mevcut olduğunu belirtiyorlar.

BÖBREKLER İÇİN FAYDALI
Konu üzerine açıklama yapan UzmanDiyetisyen Pınar Kural Enç, “Kuru ve taze olarak tüketilebilen bu besin hazmı kolaylaştırır, idrar yollarını temizler ve böbrekler için faydalıdır. Böbrek ağrılarını hafifletir, böbrek kumlarının ve taşlarının dökülmesine yardımcı olur. Ayrıca göğüs hastalıkları ve öksürüğe de iyi gelir. Doğal depamin kaynağıdır. Depamin eksikliği, Parkinson hastalığına yol açar. Bakla, içeriğinde bulunan Lutein’den dolayı gözler için yararlıdır. Kötü kolesterolü düşürür ve kan şekerini düzene sokar. Hemoroit ve kabızlığa iyi gelir. Baş ağrısına iyi gelir. Cilt için son derece faydalıdır” dedi.

A_GAZETE_20150708_12

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Ses Kısıklığı 15 Günü Geçiyorsa Doktora Gidin

Ses Kısıklığı 15 Günü Geçiyorsa Doktora Gidin yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza...

Kapat