Vazelini Kullanmanın En İyi Yolları

Vazelini Kullanmanın En İyi Yolları

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Vazelini Kullanmanın En İyi Yolları Nelerdir? Vazelini Kullanmanın En İyi Yolları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Vazelini Kullanmanın En İyi Yolları​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Vazelin yıllardır biz kadınların evlerinden eksik etmediği bir ürün. Diğer nemlendirici ve kremlerle kıyaslanınca çok da ilgi çekici görünmeyen bu krem aslında oldukça değerli! Güzellik, cilt bakımı hatta ev ile ilgili sorunlarda bile yardımımıza koşan bu mucizevi kremin ne şekillerde kullanılabileceğini sizinle de paylaşalım istedik.

Dudak kremi ve el nemlendiricisi olarak
Bu kokusuz ve aromasız jel krem kuruyan ellerinizi ve dudaklarınızı nemlendirmek konusunda gerçekten de oldukça başarılı! Üstelik ciltte yağ ve yapışkanlık bırakmıyor. Aynı zamanda dirsekler, dizler ve topuklarda da son derece etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

Pişik ve isiliklere iyi gelir
Eğer baldırlarınızın birbirine sürtünmesi gibi bir probleminiz varsa, vaseline sürerek tahrişi ve pişiği önleyebilirsiniz.

Parfümünüzün daha uzun süre dayanmasını sağlar
Vazelinin bu az bilinen özelliği özellikle çok işinize yarayacak. Parfümünüzün daha uzun süre kalması için parfümü sürmeden önce bileklerinize ve boynunuza biraz vazelin sürün. Vazelin, kokuyu içine hapsedecek ve gün boyu güzel kokmanızı sağlayacaktır.

Tuzla karıştırıp scrub yapın
Neden vücut scrublarına ekstra para ödeyesiniz ki? Küçük bir fincan iri taneli deniz tuzunu ya da kahverengi şekeri büyük bir kase vazelin içine ekleyin ve keyfini çıkarın. Aynı ürünü dudaklarınızda da kullanabilirsiniz.

Makyaj çıkartıcı
Bir peçete ve biraz vazelin ile günün ya da gecenin makyajından kurtulabilirsiniz.

Kapakların yapışmasını önler
Biz kadınların başına en çok gelen şey, ojelerimizin kapağının yapışıp açılmamasıdır. Oje kapağınızın köşesine süreceğiniz az miktarda vazelin kapağın kolayca açılmasını sağlar. Bu yöntemi evin diğer bölümlerinde de kullanabilirsiniz (mesela; kaymayan perde rayları ya da yerinden oynamayan pencerelerde).

Saçların artmasını sağlar
Elinize aldığınız az miktarda vazelini saçlarınızda gezdirerek, saçlarınızın daha volümlü görünmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca vazelin, çatallaşmış saç uçları için de idealdir. Kuaföre gidene kadar kötü görünen saç uçlarınıza az miktarda vazelin sürerek, kötü görüntüyü idareten engelleyebilirsiniz.

Lekeleri çıkarmak
Vazelinin evlerde en çok işe yaradığı özelliği, lekeleri çıkarmasıdır. Kıyafetlerdeki ruj izlerini çıkarır, kurumuş boyaları yumuşatarak, terebentinle tamamen çıkmasını sağlar fakat kendi lekesini de bırakır. Ama bu endişelenecek bir durum değildir çünkü biraz sabun ve ya deterjanla bu lekeden kurtulabilirsiniz.


Bu özellikleri okuduktan sonra vazelini daha çok sevdiğinizden eminiz!

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Göğüslerinizin Daha Güzel Görünmesini Nasıl Sağlarsınız?

Göğüslerinizin Daha Güzel Görünmesini Nasıl Sağlarsınız? Göğüslerinizin Daha Güzel Görünmesini Sağlamak hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Göğüslerinizin Daha Güzel Görünmesini Nasıl Sağlarsınız​ ​yazısını...

Kapat