Anasayfa / Hastalıklar, Korunma ve Tedavi / Kalp Ve Damar Hastalıkları / Varis Çorabı Hastalığı Yavaşlatır
Varis Çorabı Hastalığı Yavaşlatır

Varis Çorabı Hastalığı Yavaşlatır

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Varisin Kaç Tipi Vardır, Varis Çorapları Kaç Çeşittir, Varis Çorapları Varisleri Yok Eder Mi? Varis Ve Varis Çorapları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Varis Çorabı Hastalığı Yavaşlatır yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Varis çorapları varisleri yok etmese de şikayetleri azaltır, hastalığın seyrini yavaşlatır. Fazla ayakta duran ya da sürekli oturarak çalışmak zorunda kalan kişiler koruma amaçlı varis çorabı kullanmalı!

Varisin kaç tipi var?
Halk arasında iç varis ve dış varis diye ikiye ayrılır. İç varis genelde derin sistem toplardamar bozukluğuna bağlıdır. Dış varisler ise yüzel toplardamardaki genişlemelerdir. Bunların tanısı doppler ultrasonla konur. Damarın genişleme derecesi ve kapak kaçaklarının tespiti doplerle yapılır. Tedavi varisin evresine göre planlanır.

Yazının devamı aşağıda yer almaktadır.

POSTA_20141109_25

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Yaşlılıkta Obezite Riski

Obezitenin Yaş İle Orantısı Nasıldır? Obezitenin Yaş İle Orantısı hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Yaşlılıkta Obezite Riski yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız...

Kapat