Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Kadın Sağlığı / Vajinismus / Vajinismusta Eşinizle Birlikte Yol Almak
Vajinismusta Eşinizle Birlikte Yol Almak

Vajinismusta Eşinizle Birlikte Yol Almak

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Vajinismusta Eşinizle Birlikte Yol Almanın Önemi Nedir? Vajinismusta Eşinizle Birlikte Yol Almanın Önemi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Vajinismusta Eşinizle Birlikte Yol Almak ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Çiftlerin, vajinismusun üstesinden gelmeleri için ortak bir anlayış geliştirmeleri yararlı olacaktır. Vajinismus kadına ait bir sorun değildir, çiftin sorunudur.

Eğitimli ve uyumlu bir eşin, tedavinin başarılı bir şekilde tamamlanmasında büyük katkısı vardır. Birlikte eşine destek olarak çalışabilecek zamanı ve sabrı olan bir eş, onu her bir adımda cesaretlendirecektir.

Tedavi için yola birlikte çıkarken, çiftin aşağıdaki önerilere dikkat etmesinde fayda vardır:

– Ne kadar küçük olursa olsun, gerçekleştirilen her başarıya odaklanın. Vajinismusun tedavisi sabırla gerçekleştirilebilecek bir süreçtir. Bazı adımlar zor olabilir. Azim ve kararlılığınızı kaybetmeyin. Sık sık kutlamalar yapın, eşinizi ve kendinizi ödüllendirin.

– Destek olmak, sevgi, sabır ve iletişim bu süreçte ilişkinizin ilerlemesine yardımcı olacaktır. Birbirinize sevginizi göstermekiçin elinizden geleni yapın. Tedavi sürecinde, bilinçdışı dediğimiz alan, eşinizle aranızı açmak için her türlü taktiği deneyecektir. İlişkinizin bozulmasına izin vermeyin. Çünkü eşiniz en büyük ve tek müttefikinizdir. İkinizin de çelişkileri olabilir. Birbirinizin duygularını anladığınızı belirtmeniz önemlidir. İlişkinizi koruyun, büyütün ve duygusal olarak çekilmekten kaçının. Eşiniz her şeyi bilen tek kişidir. Sizin bir takım olduğunuzu hatırlayın. Tedavi sürecinde doktorunuz size yol gösterecek, önünüzü aydınlatacak rehberinizdir. Bu nedenle başarıda en büyük pay sizindir.

– Vajinismus tedavisi süresince çatışmadan ve vajinismusu tartışmaktan kaçının.

– Cinsellik sadece penis – vajina birleşmesi değildir. Vajinismusun olumlu bir yan etkisi vardır, bu da, birbirinize keyif verecek ve daha önce hiç fark etmediğiniz yollar olduğunu öğrenebilmenizdir. Umut edin, umudunuzu asla yitirmeyin. Herkes gibi evli bir çift olarak vajinismustan kurtulmak ve rahatlıkla cinsel ilişkiye girmek sizin hakkınızdır.

– Vajinismus tedavi sürecinde cinsel terapistiniz önermeden, cinsel birleşme denemesi yapmayın. Uyguladığımız yöntem; cinsel birleşme deneyimi ve sonrasında yapmanız gerekenleri de içine alan, ayrıntılı adımlardan oluşmaktadır. Cinsel birleşme denemesini zamanından önce denemeye çalışmak ; başarısızlığa ve hayal kırıklığına neden olacaktır.

Kaynak : vajinismusankara.com

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Vajinismus Ve Aşk Kasları

Aşk Kasları Nasıl Eğitilir? Vajinismus Ve Aşk Kasları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Vajinismus Ve Aşk Kasları ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve...

Kapat