Vajinismusta Botoks Uygulaması

Vajinismusta Botoks Uygulaması

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Vajinismusta Botoks Uygulaması Nasıldır? Vajinismusta Botoks Uygulaması hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Vajinismusta Botoks Uygulaması ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Vajinismusun Batılı ülkelerde görülme sıklığı yüzde 1-6 arasında iken Türkiye’de %10’dur. Tabi bu tedavi için başvuran vajinismus hastaları arasında bir istatistiktir. Gizlilik içinde vajinismus sorunuyla yaşayanlar düşünüldüğünde bu oran daha yüksektir. Batı ülkelerinde genellikle tecavüze ya da cinsel istismara uğramış kadınlarda görülür. Bizim ülkemizde ise kültürümüzün bir parçası gibidir. Tansiyon, şeker hastalığı vs kadar sık görülen bir durumdur. Bu yüzden tedavisi bugün ülkemizde ticari bir sektöre dönüştürülmüş, vajinismuslu çiftlerin çaresizliği sömürü haline getirilmiştir.

Botoks uygulaması vajinal bölge kaslarını felç eder. Bu etki geçicidir, etkisi kaybolunca zihinde çözülmemiş duranvajinismus kabusu geri gelir. Vajina ve çevresine kontrollü botoks enjeksiyonu yapılarak kasılmanın önüne geçilebildiğinin iddia edildiği bu tedavi yöntemi, henüz gelişim aşamasındadır.

Bilindiği gibi botoks bir mikrobun ürettiği ve kaslarda geçici felce yol açan bir maddedir. Daha çok plastik cerrahide alın ve yüz kırışıklıkları, kaş düşmesi gibi değişik hastalıklarda, cilt altına enjekte edilerek oradaki kasları geçici olarak felç eden ve dolayısıyla kırışıklıkları ortadan kaldıran botoksun, vajinismusta da faydası olabileceği düşünüldü. İlk olarak İran’da ve İsrail’de denenmeye başlandı.

Mantık olarak botoks vajina kaslarını geçici olarak felç eder ve böylelikle cinsel birleşme sağlanabilir. Ama kadının ağrıyacak, acıyacak, kanayacak vb. korkuları, cinsel birleşmeye karşı bilinçdışı direnci, geçmiş travmalarının etkileri olduğu gibi kalır. Bu durumda, botoksun felç edici etkisine rağmen vajinismus devam edebilir veya botoks geçici olarak işe yarasa bile etkisi geçtiğinde vajinismus tekrar ortaya çıkar.

Kaynak : vajinismusankara.com

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Vajinismus Egzersizleri

Vajinismus Egzersizleri Nasıldır? Vajinismus Egzersizleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Vajinismus Egzersizleri ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden...

Kapat