Vajinismusta Anestezik Kremler

Vajinismusta Anestezik Kremler

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Vajinismusta Anestezik Kremler Tedavi Eder Mi? Vajinismusta Anestezik Kremler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Vajinismusta Anestezik Kremler ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Vajinismus sorunundan müzdarip hastalar araştırmaları sonucu ilk tedavi seçeneği olarak lokal anestezik kremleri kullanırlar. En sık ve en çok Emla krem kullanılır.Ne yazık ki faydası olmaz.Hatta ciddi yanmalara neden olarak sorunun şiddetini arttırır.

Vajinismus öğrenilen bir reflekstir. Yani vajinismuslu bir kadın ağrılı bir cinsel deneyim ya da acı veren vajinaya başka bir nesnenin girmesi teşebbüsü yaşadığında, aşk kasları dokunmaya veya girişe karşı kasılmayı öğrenir.

Sonradan herhangi biri veya kendisi vajinaya bir şey sokmaya çalıştığında, vajina ve aşk kasları kadının isteği dışında gelişen refleks ile ağrıdan korunmak için kendini “kapatır” yanı kasar.

Yani vajinismusta acıyan vajinanız değil, zihninizdir.

Kaynak : vajinismusankara.com

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Tedaviden Sonra Vajinismus Tekrarlar Mı?

Tedaviden Sonra Vajinismus Tekrarlar Mı? Tedaviden Sonra Vajinismus hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Tedaviden Sonra Vajinismus Tekrarlar Mı ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız...

Kapat