Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Kadın Sağlığı / Vajinismus / Vajinismusta Anestezi İle Cinsel Birleşme
Vajinismusta Anestezi İle Cinsel Birleşme

Vajinismusta Anestezi İle Cinsel Birleşme

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Vajinismusta Anestezi İle Cinsel Birleşme Gerçekleşir Mi? Vajinismusta Anestezi İle Cinsel Birleşme hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Vajinismusta Anestezi İle Cinsel Birleşme ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Genel anestezi sırasında, vajinal kaslar gevşediğinden cinsel birleşmeye olanak vermeyen vajinal kasılmalar olmaz ve ilişki gerçekleştirilebilir.

Ancak bu durum, çözüm olmaz ve sonraki cinsel birleşmelerde aynı sorun yaşanır. Bazı doktorlar epidural anestezi (belden uyuşturma) ilevajinismuslu çiftlere yardımcı olmaya çalışırlar. Fakat bu geçici çözümler çifte fayda vermez, aksine maddi ve manevi zararı olur.

Ayrıca çiftlerden birinin uyuşturulması, kendini bilmeden ilişkiye zorlanması, tıp etiğine, ahlaki yapımıza ve hatta çağdaş insana yakışmayan bir durumdur. Çünkü cinsel ilişkide karşılıklı haz esas iken bu durum bir tecavüzdür.

Kaynak : vajinismusankara.com

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Vajinismusta Anestezik Kremler

Vajinismusta Anestezik Kremler Tedavi Eder Mi? Vajinismusta Anestezik Kremler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Vajinismusta Anestezik Kremler ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve...

Kapat