Vajinismus Ve Aşk Kasları

Vajinismus Ve Aşk Kasları

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Aşk Kasları Nasıl Eğitilir? Vajinismus Ve Aşk Kasları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Vajinismus Ve Aşk Kasları ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Uyguladığımız tedavi yöntemi ile, PC kasları (aşk kasları) birleşme sürecinde birleşmeye izin veren bir tepkime için yeniden eğitilir. Kas grubunun bilinçli kontrolü ile başlayarak, sistematik olarak koşullu reflekslerin değiştirilip kasılmaların oluşması engellenebilir. Aynı zamanda da, diğer ilgili organlar bilinç dışı değişik mesajlar göndermemesi için tekrardan eğitilmektedir. Teknik olarak, PC kaslarının motor hücreleri, çevrelerindeki sinir merkezlerinden ve beyinden çok çeşitli ve çelişkili uyarılar almaktadır.

Son kararı vermek zorunda olan bu sinirler, kasların kasılması mı gevşemesi mi gerektiğine, daha önceki şartlanmalara, beden ve zihinden gelen mesajların yorumuna göre karar vermektedir. Bu nedenle PC kasları, cinsel uyarılma, ağrı beklentisi, bilinçdışı duygular ve çevresel uyarılmalarla ilgili değişikliklere beyinden daha önce tepki vererek harekete geçer. Sonuç olarak, PC kasları bağımsız olarak davranır.

Zaman geçtikçe, beyinden gelen karmaşık mesajları da değerlendirmeyi öğrenir ve uygun tepki ile cevap vermeye başlar. Bu reaksiyon, şartlanmış bir reflekstir. Örnek olarak dışkı kontrolü ele alındığında; dışkı boşaltma zamanı geldiği sinyalini almış olan PC kasları, aynı zamanda zihin ve beden mesajları ile bunun uygun olmadığı sinyalini de alırsa, tüm bunlar olurken, beyin mesajların farkına varıp bir tuvalet aramaya başlayıncaya kadar bilinç başka problemlerle meşguldür. İşte bu süreçte, PC kasları dışkının salınmaması için sımsıkı kasılır.

Uygun bir yer bulunduğunda, kıyafetler indirildiğinde, beden uygun bir pozisyonda bulunduğunda PC kasları, “Boşaltım için yer ve zaman uygundur.” mesajını alır, kaslar gevşer ve boşaltım gerçekleşir. Eğer dışkılama ihtiyacı hissedildiğinde, kişi bunu yapamıyorsa, bu kaslar bilinç dışı direnç göstererek, asilik sergiliyor demektir. PC kasları kaygı veya diğer olumsuz mesajları hissetmiş ise dışkıyı tutma olarak tepki verebilir. Vajinismusta da aynı şekilde. PC kasları gibi farkında olunmayan beden mesajlarına karşı kasılma tepkisi göstermeyi öğrenmiştir. Her ne kadar danışan birleşme istiyor olsa da, kaslar bilinç dışı olarak kasılıp vajinal bölgeyi kapatacaktır.

Kaynak : vajinismusankara.com

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Vajinismus Ve Kegel Egzersizleri

Kegel Egzersizleri Nasıldır? Vajinismus Ve Kegel Egzersizleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Vajinismus Ve Kegel Egzersizleri ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık...

Kapat