SAĞLIKLA İLGİLİ YARARLI VİDEOLAR İÇİN KANALIMIZA ABONE OLUN !!!


   SAĞLIĞIM İÇİN Kanalına abone olarak yeni sağlık videolarından haberdar olmayı ve bizi desteklemeyi unutmayın !
Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Kadın Sağlığı / Vajinismus / Vajinismus Tedavisini Neler Etkiler?
Vajinismus Tedavisini Neler Etkiler?

Vajinismus Tedavisini Neler Etkiler?


Bu konunun kalitesini değerlendirin

Vajinismus Tedavisini Neler Etkiler? Vajinismus Tedavisini Etkileyen Faktörler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Vajinismus Tedavisini Neler Etkiler ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

1- Eşin desteği: Vajinismus ve tedavisi konusunda bilgi sahibi ve işbirlikçi bir eşin varlığı, modelin başarısı ve hızı üzerinde olumlu bir etki yaratacaktır.

2- Tutarlı çaba: Bazı kadınlar önerileri yakından takip edip uygulayıp başarıya ulaşırken, bazıları önerileri ciddiye almaz ve zorlanır. Burada önemli olan tutarlı bir çaba harcamak ve inanmaktır.

3- Değişik düzeylerde motivasyon: Bazı çiftler büyük bir istekle egzersizleri yaparlar.

4- Profesyonel yardım yapan cinsel terapistin yeterliliği: Tecrübeli bir cinsel terapistin doğru teşhiste bulunması ve o kişiye özel bir tedavi programı hazırlaması ve desteği yararlı olacaktır.

5- Fiziksel sağlık: PC kaslarının sağlıklı olması kadar kişinin genel sağlığının da yerinde olması tedavi sürecide etkili olacaktır.

6- Eşlik eden ruhsal sorunlar: Diğer psikolojik durumların varlığı, örneğin depresyon, tedavi sürecinde rol oynayacaktır.

7- Yaşam koşullarının karmaşası: Okul, iş, kariyer gibi zamanı verimli kullanmayla ilgili problemler, değerli tedavi saatinden çalabilir.

8- Duygusal bariyerlerin olması: Duygusal küntlük ve diğer denemeler sonucunda oluşmuş başarısızlık korkusu gibi duygular tedavi sürecinin uzamasına neden olabilir.

9- Geçmiş olumsuz hatıralar: Bazı kadınların cinsel taciz, saldırı gibi karmaşık geçmişleri vardır, bu durumlar farklı bir zamanın ayrılmasını gerektirir.

10- Eğitim düzeyi ve dil yeterliliği: Cinsel ve ruhsal bilgilendirme süreçlerinin uzamasında veya kısalmasında eğitim düzeyi önemli bir faktör olabilir.

Kaynak : vajinismusankara.com

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Vajinismus Nasıl Tedavi Edilir?

Vajinismus Nasıl Tedavi Edilir? Vajinismus Tedavisi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Vajinismus Nasıl Tedavi Edilir ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız...

Kapat