Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Kadın Sağlığı / Vajinismus / Vajinismus Tedavisini Neler Etkiler?
Vajinismus Tedavisini Neler Etkiler?

Vajinismus Tedavisini Neler Etkiler?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Vajinismus Tedavisini Neler Etkiler? Vajinismus Tedavisini Etkileyen Faktörler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Vajinismus Tedavisini Neler Etkiler ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

1- Eşin desteği: Vajinismus ve tedavisi konusunda bilgi sahibi ve işbirlikçi bir eşin varlığı, modelin başarısı ve hızı üzerinde olumlu bir etki yaratacaktır.

2- Tutarlı çaba: Bazı kadınlar önerileri yakından takip edip uygulayıp başarıya ulaşırken, bazıları önerileri ciddiye almaz ve zorlanır. Burada önemli olan tutarlı bir çaba harcamak ve inanmaktır.

3- Değişik düzeylerde motivasyon: Bazı çiftler büyük bir istekle egzersizleri yaparlar.

4- Profesyonel yardım yapan cinsel terapistin yeterliliği: Tecrübeli bir cinsel terapistin doğru teşhiste bulunması ve o kişiye özel bir tedavi programı hazırlaması ve desteği yararlı olacaktır.

5- Fiziksel sağlık: PC kaslarının sağlıklı olması kadar kişinin genel sağlığının da yerinde olması tedavi sürecide etkili olacaktır.

6- Eşlik eden ruhsal sorunlar: Diğer psikolojik durumların varlığı, örneğin depresyon, tedavi sürecinde rol oynayacaktır.

7- Yaşam koşullarının karmaşası: Okul, iş, kariyer gibi zamanı verimli kullanmayla ilgili problemler, değerli tedavi saatinden çalabilir.

8- Duygusal bariyerlerin olması: Duygusal küntlük ve diğer denemeler sonucunda oluşmuş başarısızlık korkusu gibi duygular tedavi sürecinin uzamasına neden olabilir.

9- Geçmiş olumsuz hatıralar: Bazı kadınların cinsel taciz, saldırı gibi karmaşık geçmişleri vardır, bu durumlar farklı bir zamanın ayrılmasını gerektirir.

10- Eğitim düzeyi ve dil yeterliliği: Cinsel ve ruhsal bilgilendirme süreçlerinin uzamasında veya kısalmasında eğitim düzeyi önemli bir faktör olabilir.

Kaynak : vajinismusankara.com

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Vajinismus Nasıl Tedavi Edilir?

Vajinismus Nasıl Tedavi Edilir? Vajinismus Tedavisi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Vajinismus Nasıl Tedavi Edilir ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız...

Kapat