Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Kadın Sağlığı / Vajinismus / Vajinismus Tedavisini Kim Yapmalıdır?
Vajinismus Tedavisini Kim Yapmalıdır?

Vajinismus Tedavisini Kim Yapmalıdır?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Vajinismus Tedavisini Kim Yapmalıdır? Vajinismus Tedavisi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Vajinismus Tedavisini Kim Yapmalıdır ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Vajinismus bazen bir cinsel işlev bozukluğu, bir sorun olmaktan çok fazla şey ifade edebilir. Psikolojik birçok sorunun eşlik ettiği karmaşık bir ruhsal rahatsızlık olabilir.

Bu nedenle vajinismusun birçok sebebi ve vajinismuslu kadının ihtiyacına göre değişen tedavi seçenekleri vardır. Multidisipliner olarak çalışılan yataklı bir cinsel işlev bozuklukları kliniği söz konusu değilse, girişimsel müdahalede bulunma hakkı ülkemizde sadece jinekologlara aittir.

Bu nedenle parmak ve dilatatör uygulamaları gibi girişimsel müdahaleleri içeren bir vajinismus tedavisini, cinsel işlev bozuklukları konusunda tecrübeli, psikoloji konusunda da eğitimli ve bilgili olan bir jinekolog uygulayabilir.

Hem jinekolog hem de cinsel terapist yetisine sahip olan hekimler tercih edilmelidir. Çünkü cinsel terapi konusunda deneyimi olmayan jinekologlar yanlış yönlendirmelere neden olabilir. Jinekolog hekimin cinsel terapi konusunda çok sayıda hasta görmüş ve tedavisine katılmış olması deneyim kazanma açısından önemlidir.

Kaynak : vajinismusankara.com

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Vajinismus İçin Risk Faktörleri Nedir?

Vajinismus İçin Risk Faktörleri Nedir? Vajinismus İçin Risk Faktörleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Vajinismus İçin Risk Faktörleri Nedir​​ ​yazısını sadece bilgi edinme...

Kapat