Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Kadın Sağlığı / Vajinismus / Vajinismus İçin Risk Faktörleri Nedir?
Vajinismus İçin Risk Faktörleri Nedir?

Vajinismus İçin Risk Faktörleri Nedir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Vajinismus İçin Risk Faktörleri Nedir? Vajinismus İçin Risk Faktörleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Vajinismus İçin Risk Faktörleri Nedir​​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Vajinismus hastalığının en tetikleyici yönleri başta korkudur. Geçmişten gelen cinsel ilişkiye girme korkusu, cinsel ilişkide acı çekme korkusu, aşırı kuralcı olma, hayatın olumsuz yönlerini daha çok ön plana çıkarma gibi nedenler tetikleyici sebeplerdendir.

Çocukluk çağında; bir kadının gözünde erkek her zaman saldırgan bir model olarak gösterilmişse evlilik çağındaki bir kadının vajinismus rahatsızlığı yaşaması çok doğaldır.

Her zaman söylediğimiz gibi vajinismus tedavisi mümkün olan bir rahatsızlıktır. Vajinismus konusunda klinik yardım almanız gereklidir.

Kaynak : vajinismusankara.com

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Vajinismus Belirtileri Nelerdir?

Vajinismus Belirtileri Nelerdir? Vajinismus Belirtileri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Vajinismus Belirtileri Nelerdir​​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için...

Kapat