Vajina Kilitlenmesi

Vajina Kilitlenmesi

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Vajina Kilitlenmesi Nedir? Vajina Kilitlenmesi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Vajina Kilitlenmesi ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Vajina kilitlenmesinin tıbbi bir doğruluğu olmamasına rağmen gençliğinde ya da çocukluğunda çeşitli travmalara maruz kalmış kadınların cinsel ilişki sırasında pelvik taban kaslarını (vajina kaslarını) istemsiz olarak kasılarak cinsel ilişkiyi imkansız haline getirmesidir.

Çevremizden, arkadaşımızdan, yakınlarımızdan duyduğumuz bilgiler asılsız olmakla beraber vajina kasları penisi kilitleyecek derecede güçlü değildir.

Tıp literatüründe vajina kilitlenmesi olarak kayda geçmiş bir tıbbi vaka bulunmamakla beraber kadınlar vajinismusrahatsızlığını vajina kilitlenmesi olarakta isimlendirebilmektedir.

İlk gece korkusu ya da tıptaki adı vajinismus olarak bilinen istemsiz kasılmalar tamamen bilinçaltının yapmış olduğu bir durumdur. Cinsel ilişki sırasında, bacaklarınızda kasılma, terleme gibi durumlar ile karşılaşıyor ve partneriniz ile cinsel ilişkiye istediğiniz halde giremiyorsanız bir hekim yardımı almanızı tavsiye ederim.

Kaynak : vajinismusankara.com

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
İlk Gece Kanama Ve Acı Olur Mu?

İlk Gece Kanama Ve Acı Olur Mu? İlk Gece Kanama Ve Acı hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. İlk Gece Kanama Ve Acı...

Kapat